İLGİNÇ ÖLÜMLER

Bir kış günü hem ısınmak hem de çay içmek için geldiğim kahvede soba yanında bir müşteri çayını içtikten sonra sandalyeden düştü ve öldü. Görerek yaşadığım en ilginç ölüm olmuştu benim için.

İLGİNÇ ÖLÜMLER
Yazar : Tarih : Okunma : 261 views Yorum Yap

Prof. Dr. Ömer Özkan hocanın derlediği ilginç ölümlerden birkaçını paylaşmak istiyorum. Bu ölümler büyük ihtimal Guiness Rekorlar Kitabına girebilir ya da girmiş de olabilir.

1- Balkona 50 kişinin çıkması sonucu meydana gelen toplu ölüm. (İstanbul-Dudullu’da bir köy nişanı töreninde)

2- TEM’de seyreden araçtaki 5 kişinin radyoda kolbastı çalınca aracı sağa çekerek otoyolda göbek atmaya başlaması ve üçünün de ayrı ayrı araçların çarpması sonucu ölümü. (Adapazarı-Hendek)

3- Elektrik direğine yaslanıp ayakkabısındaki taşı çıkarmak için ayağını silkeleyen kişiyi elektrik çarptığını sanan bir başkasının akımdan kurtarmak amacıyla kafasına kürekle vurup öldürmesi. (Rize-Tunca Köyü)

4- Midesine sinek kaçan bir kişinin sineği öldürmek için odaya sıkar gibi ağzına Sheltox isimli böcek ilacını sıkması ve sinekten beter ölümü. (İstanbul – Sultanbeyli)

5- Mühendisin kontrol için geminin buhar kazanına girdiği sırada bundan habersiz bir gemi personelinin kapağı kapatması ve geminin sefere çıkmasıyla mühendisin ölümü. (Kocaeli)

6- Aynı iş yerinde biri gündüz biri de gece vardiyasında çalışan baba-oğlun motosikletle biri eve, biri işe giderken sert bir virajda karşılaşıp birbirlerine selam vermek isterken çarpışarak ölmeleri. (Konya)

7- Nüfus sayımı nedeniyle kendisinden başka kimsenin bulunmadığı otobanda seyrederken, sayım görevlisinin bariyerlere çarparak ölümü (Tem Otoyolu-Gebze)

8- Karabük Demir-Çelik Fabrikasında 600 tonluk pres makinesinin arasından emekleyerek geçen işçinin, 2450 santigratlık fırından sigarasını yakmaya çalışırken can vermesi. (Karabük)

9- Tıraş ederken berberin, rahatlatır diye boynu aniden sağa sola çevirme hareketi sonucu küt diye boynu kırılan müşterinin koltukta can vermesi. (Erzurum)

10- Bir vatandaşın yatağındaki tahta kurusunu öldürmek için yaptığı ilaçlamadan sonra uykuya dalınca, tahta kurularıyla birlikte zehirlenip ölmesi. (Bodrum-Yalıkavak)

Kaynak: Prof. Dr. Ömer Özkan

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=