Uzmanlar, fast food gibi yağlı ve şekerli besinlerin beyin fonksiyonlarını bozduğunu ve hafıza, dikkat ve ruh halini olumsuz etkilediğini uyarıyor. Beyninizi korumak ve sağlıklı bir yaşam sürmek için bu besinlerden uzak durun ve sağlıklı bir beslenme programı uygulayın.

Sağlık açısından beslenme rutininizde sağlıklı besinlere yer vermeniz önem taşıyor. Günümüz şartlarında hızlı yaşam temposuna ayak uydurabilen Fast food besinlerin sıklıkla tercih edilebiliyor olması obezite başta olmak üzere bir çok sağlık sorununu da beraberinde getirirken uzmanlar tüketim alışkanlıklarınızda bu tarz besinlere yer vermemeniz gerektiği konusunda sıklıkla uyarılarda bulunuyor.

BİLİM İNSANLARI AÇIKLADI

Ürünler genellikle aşırı yağda ve tekrar tekrar kızartılıyor üstelik içerisine lezzet arttırıcı bir takım maddelerde eklenebiliyor.

Özellikle çocukların gelişim çağında bu nöroloji akademisi tarafından yapılan bir çalışmanın sonuçları bu yiyecekleri ne kadar tehlikeli olabileceğini bir kez daha gözler önüne serdi.

HER ŞEYİNİZİ DEĞİŞTİRİYOR

Dayanılmaz Ağrılarının Tedavisini Denizli'de Buldu Dayanılmaz Ağrılarının Tedavisini Denizli'de Buldu

Yapılan çalışma kapsamında dört gün boyunca şekerli ve yağlı besinlerle beslenen insanların kan değerlerinde ve sağlık sağlık durumlarında bozulma olduğu belirlenirken Oxford Üniversitesi’nde gerçekleştirilen bir çalışmada bu bulguları destekler nitelikteydi yüksek yüksek yağlı yiyecekler beş gün boyunca tüketildiğinde dikkat ve hafıza fonksiyonlarının yanı sıra ruh hali değişimlerine de yol açıyor.

İnsan sağlığına zarar veren ürünler arasında sıklıkla tüketilen ; patlamış mısır tavuk nugget işlenmiş etler ve aşırı yağda kızartılan yiyecekler yaralıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ