Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Denizli ve Türkiye'yi başarıyla temsil eden Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Merkezleri’nde eğitim gören sporcular ve kursiyerleri ile bir araya geldi. Programa Başkan Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun yanı sıra Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Osman Bartal, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ayşe Sarıkaya, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Süleyman Akbulut, Denizli Büyükşehir Belediyespor sporcuları, kursiyerler ve aileleri katıldı. 

Ceyda Düvenci'nin Yeni Tarzı Herkesten Tam Not Aldı Ceyda Düvenci'nin Yeni Tarzı Herkesten Tam Not Aldı

 Başkan Çavuşoğlu program kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Spor Oyunları Kompleksi ve Atletizm Pisti’nde Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Merkezleri’nde Basketbol, Voleybol, Atletizm, Pilates, Karate, Judo, Tekvando, Güreş, Bale, Zumba, Badminton, Okçuluk, Tenis, Satranç ve Masa Tenisi eğitimi alan sporcu, kursiyer ve aileleri buluştu. Bir süre sporcuların gösterilerini izleyen Başkan Çavuşoğlu, gençlerle basketbol, voleybol, tenis, masa tenisi ve satranç oynadı, Okçuluk Takımı ile sohbeti esnasında ok atışı da yaptı. Sporcu ailelerinin istek ve önerilerini de dinleyen Başkan Çavuşoğlu çocuklarla yakından ilgilendi. Başkan Çavuşoğlu renkli geçen ziyaretinde bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. 


 
“Bizler Ancak Sizlere Hizmetkâr Olacağız” 

 
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda spora gönül vermiş genç sporcularla buluşmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Başkan Çavuşoğlu, “Bu şehir güzel olacaksa, sizler sayesinde güzel olacak. Bu şehir keyifli olacaksa sizlerin varlığıyla keyifli olacak. Bizler ancak sizlere hizmetkâr olacağız. Sizlerin ihtiyaçlar bu şehrin mutluluğu çocuklarıyla, kadınlarıyla, gençleriyle gülmesi için sizin her zaman hizmetinizde olacağız" dedi. 


“Aydınlık Yarınlar Borcumuz Var” 

 
"19 Mayıs, büyük yolculuğa çıkılan ilk adımın atıldığı gündür " diyen Başkan Çavuşoğlu, "O gün bu yolculuğa çıkanlar, o küçücük gemilerinde büyük Türkiye hayalini kuranlar sayesinde buradayız. Kendilerini değil gelecekteki nesilleri, bizleri, çocuklarımızı, kadınlarımızı düşünen o insanlar mermine göğsünü siper eden ama bu topraklara düşmanın ayak basmaması için canını feda eden şehitlerimiz sayesinde buradayız. Ben demeyip, biz diyebildikleri için bugün hep beraber bu bayramı birlikte kutluyoruz. Onlara sadece şükran borcumuz değil, geleceğe huzurla giden Türkiye, kendine güvenen Denizli ve aydınlık yarınlar borcumuz var. Çünkü onlar hayatlarını feda ederken, hiçbir şey düşünmediler, sadece bizleri düşündüler. Biz de artık ben diyen değil, biz diyenlerin olduğu, dilinin ucuyla Cumhuriyet diyenlerin değil, yürekleri, ağızları dolusu Cumhuriyet diyebilenlerle bir yolculuğa çıkıyoruz. Cumhuriyet ateşini sonsuza kadar yaşatacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu duygularla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum. Hepinizin önünde saygıyla eğiliyorum” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Haber Merkezi