Denizli’nin Tavas İlçesi, Avdan Mahallesi’nde yaşayan 75 yaşındaki Hatice Kocalar’ın 5 kişiyi sopa ile darp ettiği gerekçesiyle dava açıldı. Tavas Avdan ’da torağını savunan köylülerin temsilcisi olan Hatice Kocalar’ın davası 28 Mayıs’ta görülecek.  

Hatice Kocalar kedisine ait arazisinde 5 şirket çalışanını darp ettiği gerekçesiyle Denizli Tavas Adliyesi Asliye Ceza Mahkemesi’nde 28 Mayıs’ta saat 14.00’da Hâkim karşısına çıkacak.  

Hatice Kocalar Ne Demişti? 

Bir önceki duruşmasında kendini savunan Kocalar, “Tek başıma 5 kişiye nasıl vurabilirim? Çocuklar bile inanmaz buna” dedi. Avukat Hasan Ozan Orpak ise, söz konusu sopayı sordu, “Delil olarak sayılan sopa ortada yok” dedi. 

“Tarlamı Savunmam Suç Mu?” 

Hatice Kocalar, suçlama iddialarıyla ilgili gerçekleştirdiği savunmasında, “Ben tarlamı korumak istedim. Suç işlemedim. Şirket yetkilileri geldiler. Tarla mahkemelik, mahkemeden sonra kazın dedim. Tek başımaydım. Burada 2 kişi bana dava açmış ama o gün tarlada 2 değil 5 kişi vardı. Ben 5 kişiye nasıl vurabilirim? Küçük çocuklar bile inanmaz. Benim tek başıma onları darp etmem mümkün değildir. Tarlada aramızda sadece sözlü tartışma yaşandı. Elimde sopa yoktu onlara vurmadım. Üstüme atılan bu suçu işlemedim. Tarlada ürünlerim olduğu için gittim. Şirkete ait araçlar da tarladaydı. Suç mu benim tarlama sahip çıkmam” dedi. 

“Samanlarımıza Zarar Verdiler” 

Mahkemede tanık olarak konuşan Hatice Kocalar’ın eşi Bekir Kocalar “Ürünlerimizin olduğu tarlaya tesadüfen giderken 5 erkek eşime el kol hareketleri yapıyordu. ‘Sizin yaptığınız ayıptır’ dedim. Gelen kişilerin ikisi mühendis, bir kepçe, iki kamyon bulunduğunu gördüm. Şahıslarla sözlü tartışma yaşadık. Eşimin elinde herhangi bir sopa yoktu. O an tarlada samanımız tütünümüz buğdayımız vardı. Samanımızı kepçeyle başka yere taşımışlar. Asıl mağdur olan biz olduk” şeklinde konuştu. 

Savcının cezalandırmaya yönelik mütalaasına karşı çıkıldı. Hatice Kocalar, savcı mütalaasına karşı, suç işlemedim. Sadece toprağımı ve ürünlerimi korumaya çalıştım” dedi. 

Av. Hasan Ozan Orpak ise “Delil olarak sayılan sopa ortada yok. Burası 1. derece tarım arazisi. 75 yaşında 1.50 boyunda 45 kilo bir kadının 5 kişiyi darp etmesi mümkün değildir” şeklinde konuştu. 

Çivril’de Kaza! 4 Kişi Yaralandı Çivril’de Kaza! 4 Kişi Yaralandı

Muhabir: Aslıhan Kılıçelli