Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç için Kulüpler Birliği Başkanlığı kararını açıkladı.  

Ali Koç, geçtiğimiz haftalarda Kulüpler Birliği Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Kulüpler Birliği'nin bugünkü toplantısında alınan ortak kararla Koç'un görevine devam etmesi kararı çıktı. 

Kulüpler Birliği ortak toplantısında Ali Koç'un görevine devam etmesi kararı alındı. Toplantıda, Trabzonspor, Galatasaray ve Rizespor'a ulaşılamadı. Koç'un son kararı 2 Nisan'daki kongreden sonra alması bekleniyor. 

Bakan Şimşek’ten Enflasyon Açıklaması! Bakan Şimşek’ten Enflasyon Açıklaması!

İstifası Reddedildi

Toplantı sonrası konuşan Kasımpaşa Başkanı Fatih Saraç, "Başkan Ali Koç'un Kulüpler Birliği'nin ortak fikriyle istifasını reddettik. Görevine devam etmesini rica ettik. Ali Koç’un göreve devam etmesi için ulaştığımız 17 kulübün tamamı bize destek verdi. Rizespor, Trabzonspor ve Galatasaray’a ulaşamadık. Onların kararlarının ne olduğunu bilmiyoruz." ifadelerini kullandı. 
  
Saraç'ın ardından konuşan Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, "Ali Bey'in başkanlıktan ayrılma talebini kabul etmedik ve göreve devam etmesi için 17 kulübümüz de kendisine destek verdi. O da bizi kırmadı ve göreve devam edeceğini söyledi. Bütün kulüpler yabancı hakem istiyor. Herkes hakemlerden şikayetçi. Yabancı hakem konuşuldu. Hazır değiliz ama bayağı bir kulüp yabancı hakem istiyor. Altyapısı nedir buna biz karar veremiyoruz." dedi.

Editör: Haber Merkezi