Çal'da Zarar Tespit Çalışmaları Başladı Çal'da Zarar Tespit Çalışmaları Başladı

Denizli'nin Pamukkale ilçesine bağlı Akhan ve Karşıyaka Mahalleleri arasında bulunan 100. Yıl Atatürk Ormanında saat 16.00 sıralarında yangın çıktı. Yerleşim yerlerine ve fabrikalara yakın bir noktada çıkan yangına orman ve itfaiye ekipleri müdahalede bulunuyor. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın kontrol altına alınmak üzereyken, etkisini tekrar göstermeye başladı. Yangının yön değiştirmesiyle beraber çalışmalar yoğunlaştırıldı.

Endiseli Bekleyis Devam Ediyor 2
Çok sayıda ekip ve vatandaşların karadan, yangın söndürme helikopteri ve yangın söndürme uçakları ise havadan alevlere müdahale ediyor. Yangının genişleyerek devam ettiği Karşıkaya, Akhan ve Aktepe mahallerinde vatandaşların endişeli bekleyişi sürüyor. Konutlara yaklaşan alevleri korkuyla izleyen vatandaşlar, bir taraftan da kendi imkanlarıyla önlemlerini almaya çalışıyor.

Endiseli Bekleyis Devam Ediyor 1
Ellerindeki hortumlarla evinin etrafını ıslatan vatandaş, “Evin etrafını yıkıyorum. Yangın gelmesin diye dua ediyorum. İnşallah bir an önce söndürülür" dedi.
Yerleşim yerlerine yaklaşan yangının, yapılara sıçramaması için Denizli Orman Bölge Müdürlüğü ve Denizli Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin cansiparane mücadelesi sürüyor.

Kaynak: Haber Merkezi