Olay, Denizli’nin Beyağaç ilçesinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Denizli İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin kültür ve tabiat varlığı kaçakçılığı ile mücadele kapsamında yürüttüğü çalışmalarda Beyağaç ilçesinde ikamet eden bir kişinin elinde çok sayıda tarihi eser bulunduğu yönünde bilgi edinildi.

Denizlide Tarihi Eser Skandali1

Jandarma ekiplerinin şüphelinin Beyağaç ilçesindeki adresine gerçekleştirdiği operasyonda, tarihi eser niteliğinde Helenistik döneme ait bin 080 adet bronz sikke, 10 adet bronz yüzük, 6 adet kolye ucu, 3 adet ok ucu ve 53 adet tarihi obje olmak üzere toplam bin 152 parça tarihi eser ele geçirildi. Adresinde 2 adet ruhsatsız av tüfeği ve 1 adet dedektör de bulunan şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.

Denizli'den Samsun'a Dolandırıcılığa Giden Şahıslar Serbest Bırakıldı Denizli'den Samsun'a Dolandırıcılığa Giden Şahıslar Serbest Bırakıldı

Operasyona ele geçirilen malzemelere el konulurken, tarihi eserler Denizli Müze Müdürlüğü yetkilerine teslim edildi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Editör: Haber Merkezi