Lise öğrenimini bitirip Üniversiteye geçmek isteyen öğrenciler YKS sınavına heyecanla girdiler. Çivril’de Kılıçaslan Lisesi, Şevkiye Özel Fen Lisesi, İmam Hatip Lisesi başta olmak üzere Pamukkale Üniversitesi Atasay Kamer MYO yerleşkesi ile birlikte 8 okulda yapılan sınav 8 Haziran Cumartesi günü 10.15’de yapılan ilk oturum ile başladı. Temel Yeterlilik sınavı (TYT) ile sınava başlayan öğrencilere temel matematik, Türkçe derslerinde 40 soru, fen bilimleri ve sosyal bilgiler kısmında da 20 soru sorulması üzerine öğrenciler toplamda 120 soruluk bir sınava girdiler bu sorular için öğrencilere 165 dakikalık süre verildi.

9 Haziran Pazar günün de sınavın ikinci oturumu AYT sınavı yapıldı. Öğrencilere Türk dili ve edebiyatı, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya, felsefe, DKAB(din kültürü ve ahlak bilgisi) derslerinden toplamda 160 soru soruldu. Öğrencilere bu sınavda da 180 dakika süre verildi.

Çivril’de ilk defa 2023 yılında yapılmaya başlayan YKS sınavları 2024 yılında sorunsuz tamamlanırken Emniyet güçleri sınav yapılan merkezlerin olduğu alanlarda olumsuzluk yaşanmaması için gerekli tedbirleri alarak devriye görevi yaptı.

Veliler Heyecanla Okulların Önünde Beklediler

Çivril’de yaklaşık 1200 öğrenci sınav heyecanı yaşarken çocuklarını sınava getiren anne babalarda sınav süresince okul önünde bekleyerek çocuklarının heyecanına ortak oldu. Saat 10.15 başlayan TYT 12.15’te biterken, sınavın ikinci ayağı AYT 10.15 başlayıp 180 dakika sürdü.

Belediye Ve Müftülük Öğrenci Ve Velilere Destek Verdi

Gelecekleri İçin Heyecanlı1

Çivril’de 8 Merkezde yapılan YKS öncesinde ve sınav süresince Çivril Belediyesi ve Müftülüğü açtığı stantlarda öğrenci ve velilere ikramlarda bulundu. Açılan stantlarda öğrencilere su, çay kahve ve kek ikramı yapılırken veliler ve öğrenciler, heyecanlarını ikramlarla en aza indirdi.

Çivril’de Binlerce Öğrenci Karne Aldı Yaz Tatili Başladı Çivril’de Binlerce Öğrenci Karne Aldı Yaz Tatili Başladı

 Çivril’de Büyük Umutlarla İnşa Edilen T O K İ, Vatandaşlara Hayal Kırıklığı Yaşattı

Editör: Fatma Haytan