Kurban Bayramı boyunca gece gündüz çalışan Çivril Belediyesi temizlik Ekipleri bayram sonrası mesaisine ara vermeden devam ediyor. Hayvan satışının yapıldığı Çivril Belediyesi Canlı Hayvan Pazarında başlayan temizlik ve dezenfekte işlemleri mahallelerdeki çöp konteynerlerinin ilaçlanması ile devam etti.

Çivril Belediye Başkanı Semih Dere, Kurban Bayramı sonrasında hızla devam eden temizlik ve hijyen çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü kaydetti. Çivril Belediyesi olarak halk sağlığına her zaman önem verdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Dere“Belediye olarak daha yaşanabilir çevreye her zaman önem veriyoruz. Halk sağlığını korumak amacıyla bayram sonrası Canlı Hayvan Pazarımız ve çöp konteynerlerimiz tek tek yıkanarak ilaçlandı. Bayram sonrasında ilaçlanan konteynerler daha hijyenik ve temiz hale getirildi. Ayrıca çevreye atılan başı boş atıklar toplatıldı. Ekiplerimiz kırsal ve merkez mahallelerimizde çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

1200 RAKIMLI KÖYÜ SERA MERKEZİ YAPTI 1200 RAKIMLI KÖYÜ SERA MERKEZİ YAPTI

“Temiz bir Çivril İçin çalışıyor Çevreye Önem Veriyoruz”

Amaçlarının halkın sağlığını korumak ve hijyenik bir ortam oluşturmak olduğunu kaydeden Başkan Semih Dere “Bayram boyunca ister istemez kurban atıklarından dolayı hem sokaklar hem de çöp konteynerleri kirlendi. Sokak ve çöp konteynerlerinin kokmasını önlemek, vatandaşlarımızın daha temiz çevrede yaşamasını sağlamak amacıyla temizlik ekiplerimiz konteynerleri ilaçlayarak yıkadı. Havaların sıcak olması ve Kurban atıklarının gelişi güzel alanlara ve çöp konteynerlerine bırakılması ile oluşabilecek kötü görüntü ve olumsuz durumları aldığımız tedbirler ile en aza indirdik. İstenmeyen kötü görüntü ve kokuların oluşmasına mani olduk. Bu konu ile ilgili olarak ekiplerimiz bayram öncesi gerekli uyarıları yapmış ve bayram süresince de önlemlerin alınmasını sağlayarak gerekli müdahaleyi yaptılar. Bizler her zaman hemşerilerimizin sağlığı ve huzuru için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Amacımız temiz bir Çivril, onun için çevre temizliğine önem veriyoruz” dedi.