2023 yılının başında Çivril İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirilen Ziya Kocakaplan görevinden alındı. Görevinden alınması ile ilgili Ziya Kocakaplan, görev süresi boyunca tek hatasının haksızlıklara göz yummamak olduğunu söylemişti. Çivril İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Kocakaplan, geçtiğimiz cuma günü itibariyle görevinden ayrılarak önceki görev yeri Beycesultan Anadolu Teknik Meslek Lisesinde Müdürlüğüne geri döndü. 

Çivril eski Milli Eğitim Müdürü Ziya Kocakaplan’a CHP Çivril İlçe Başkanı Bedri Aktaş, Eğitim-Sen ve diğer eğitim sendikalarının ilçe temsilcileri destek olmuştu. Bir destek açıklaması ise Eğitim Gücü Sendikası Denizli İl Başkan Yardımcısı Gülay Çetkin’den geldi.

 Whatsapp Görsel 2024 05 20 Saat 13.20.44 6D1A8289

“Üyemiz Adına Dava Açmış Kazanmıştık” 

Eğitim Gücü Sendikası Denizli İl Başkan Yardımcısı Gülay Çetkin konu ile ilgili Eğitim-Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Feyzullah Öselmiş’i hedef aldı. Gülay Çetkin, “Sosyal medyada dolaşırken karşıma bir haber çıktı. Çivril ilçemizin Milli Eğitim Müdürü görevden alınmış. Ve haberin başlığı da “Bir Sendika Başkanı Çivril’i Yendi” Bir baktım sizmişsiniz. Geçtiğimiz aylarda da bir üyemizle uğraşmış, cezalar aldırmıştınız. Eğitim Gücü Sendikası olarak üyemiz adına dava açmış kazanmıştık. Hatta haricen duyumlarda da idari ve mülki amirlerimiz ceza verilmemesi gerektiğini söylese de siz ısrarcı olmuşsunuz, onlar da kıramamış” dedi.  

“Bu Konuya Eğileceğiz” 

Eğitim Gücü Sendikası Denizli İl Başkan Yardımcısı Gülay Çetkin, “Şimdi de Çivril’de duyduk isminizi. Alıştık sanırım çok şaşırmadım açıkçası ne yalan söyleyeyim şimdi. Milli Eğitim Müdürümüzün ifadesine göre size itaat etmediği için başına bunlar gelmiş.  Hakketmiş ama değil mi? Milli Eğitim Müdürümüzün iddialarına göre başarılı işlere imza attığını, Çivril’deki eğitim camiasının kendinden memnun olduğunu, adaletli davrandığını söylemiş. Size itaat etmemiş, haksızın yanında durmasını istemişsiniz o da kabul etmemiş. Sözünüzde durmuşsunuz. “Uğraşacağım seninle!” demişsiniz ve uğraşmışsınız. 

Çivril’de yüzlerce öğretmen ve idareci var ilçe dışından bir müdür görevlendirmişsiniz. Pardon siz istemişsinizdir de başkaları görevlendirmiştir. Bu konuya eğileceğiz. Bakacağız bakalım kim ne demiş, neler yapmış? Ancak malum Çivril benim memleketim. Sizi orada görmek biraz da mutlu etti beni. Gündemime aldım Sayın Eğitim Bir Sen Denizli İl Başkanım. Yalnız eğer sizin dediğiniz olduysa da insan sorar yani Denizli’nin idari ve mülki amirlerinin de mi Denizli İl Başkanısınız?” şeklinde açıklamalarda bulundu.  

KILIÇARSLAN LİSESİ OKULUN GÜVENLİĞİNİ ARTTIRDI KILIÇARSLAN LİSESİ OKULUN GÜVENLİĞİNİ ARTTIRDI

Muhabir: Aslıhan Kılıçelli