Trendyol Süper Lig’in 37. haftasında gerçekleşen FenerbahçeGalatasaray derbisi büyük bir heyecana sahne oldu. Gakatasaray’ın şampiyonluk için 1 puan almasının yeterli olacağı maçta 10 kişi kalan Fenerbahçe, ezeli rakibinin sahasında önemli bir galibiyet alarak şampiyonluk yarışındaki puan farkını ciddi ölçüde kapattı.

Saha içerisinde yer yer tansiyonların yükseldiği maçta, çalınan son düdükten sonra da gerginlik devam etti. Galatasaray Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Eray Yazgan ile tartışma yaşayan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’a, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in “Ali Koç, yüreğin yetiyorsa gel, buradayım!" demesi, gerilimi daha da tırmandırdı.

Ali Koc Ve Dursun Ozbek Arasinda Gerginlik Hirsizlara Alcaklara Gosterdik

“Gerçek Şampiyonun Kim Olduğunu; Şerefsizlere, Hırsızlara, Alçaklara Gösterdik”

Özbek’in meydan okumasına sessiz kalmayan Ali Koç, “Dursun Özbek bana meydan mı okuyor? Biz 2 senedir tartışmaya çağırıyoruz. İnsanlar 2 başkanı da görsün istiyoruz. Bu hafta içi istediği kanalda çıkmaya hazırım. Galatasaray TV dahil. Bugün biz gerçek şampiyonun kim olduğunu; şerefsizlere, hırsızlara, alçaklara gösterdik. Galatasaraylı yönetici benim elimi ısırabilir mi ya?

Biz herkesi yendik. 6 derbinin 4'ünü kazandık. Sistemi yenemedik ama az kaldı. Sistemi yerle bir etmeye az kaldı. Bunu sadece Fenerbahçe değil, herkes istiyor. 3-5 kulüp diye hitap ediyor ya...Bugün niye Süper Kupa'ya yabancı hakem istediğimiz, niye sezon boyunca yabancı hakem diye sezon boyunca haykırdığımız tescil edilmiştir. Bir takımı şampiyon yapmak için bazı takımları ligde tutmak için kurgulamış olduğunuz dizayn, ligimizin tüm dengelerini alt üst etmiştir. Böylesini en son Haluk Ulusoy döneminde görmüştüm.” dedi.

Ali Koc Ve Dursun Ozbek Arasinda Gerginlik Hirsizlara Alcaklara Gosterdik1

İzmir’deki Patlama İle İlgili Yeni Gelişme! 2 Kişi Tutuklandı İzmir’deki Patlama İle İlgili Yeni Gelişme! 2 Kişi Tutuklandı

“Kaçmak Yok!”

Cümlelerine, Özbek’in düello çağrısına karşılı vererek devam eden Koç, “Beni düelloya mı çağırıyor? Biz iki senedir televizyonların karşısında düelloya çağırıyoruz. Ucuz kabadayılık yapmasın. Bugün biraz geç oldu, uykusu kaçmasın. Bu hafta içinde istediği TV kanalında, Galatasaray TV de dahil çıkmaya hazırım. Oradan buradan atıp tutmayın. Kim bilir haftaya neler yapacaklar ne kurgular dönecek. Normal şartlarda Konyaspor'un kazanması olası bir durum fakat Türkiye Ligi'nde şartlar normal değil! Dursun Özbek artık düelloya çağırdı, kaçmak yok!" ifadelerinde bulundu.

Editör: Ali İhsan Sivrikaya