Denizli Çivril Belediyesi’nin önderliğinde gerçekleşen etkinlik ilçede eğitim veren okullarda gerçekleşti. Etkinliğe Çivril Belediye Başkanı Semih Dere ve çok sayıda öğrenci katıldı. 

Etkinlikler kapsamında fidan dikme kampanyası, çevre temizliği ve çevre bilinci eğitimi verildi. Başkan Semih Dere, Çivril ortaokulunda öğrenciler ile birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi. Kılıçarslan Anadolu Lisesi ve İmam Hatip liselerinde belediye personeli öncülüğünde öğrenciler çevre temizliği gerçekleştirdi.  

Bunun yanından Çivril Belediyesi Çevre Mühendisi tarafından 260 öğrenciye çevre bilinci eğitimi verildi.  

Şeniz Doğan Babalar Gününü Kutladı Şeniz Doğan Babalar Gününü Kutladı

Çevreyi korumanın önemine dikkat çeken Çivril Belediye Başkanı Semih Dere, “Dünya Çevre Haftası dolayısıyla geleceğimizin teminatı çocuklarımız ile birlikte fidanları toprakla buluşturduk. Belediye personelimiz çevre bilincini artırmak amacıyla bir dizi etkinlik düzenledi. Belediye çalışanlarımız öğrenciler ile birlikte çevre temizliği yaptı. İlçedeki okullarda eğitim hayatına devam eden öğrencilere çevre bilinci eğitimi verdi. Daha yeşil ve yaşanabilir dünya için hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Bu vesileyle Dünya Çevre Haftası’nı kutluyor; temiz bir çevre ve sağlıklı günler diliyorum” ifadeleri ile Dünya Çevre Haftasını kutladı. 

Muhabir: Aslıhan Kılıçelli