Bakan Uraloğlu, “güneş enerjisi santralleriyle büyük tasarruflar sağlıyoruz” Bakan Uraloğlu, “güneş enerjisi santralleriyle büyük tasarruflar sağlıyoruz”

Olay, 14 Nisan tarihinde Isparta’nın Yalvaç ilçesinde bulunan Devlethan Camii’nde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, akşam namazı için camiye giden Barış Aşık, cemaatle birlikte namaza durdu. Namaz kılarken bir anda yere yığılan Barış Aşık, bir daha geri kalkamadı. Olaya şahit olan cemaatten iki vatandaş, yerde yatan Aşık’a müdahalede bulundu. Vatandaşların 112 Acil Çağrı Merkezine yaptığı ihbarın ardından olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi.

Son Nefesini Kildigi Aksam Namazinda VerdiSağlık ekipleri tarafından yapılan kontrol sonucunda kalp krizi geçirdiği anlaşılan Aşık, Yalvaç Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Barış Aşık’ın kalp krizi geçirdiği o anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, cemaatle saf tutan Barış Aşık’ın ayaktayken bir anda yere yığıldığı ve cemaatte bulunan 2 kişinin namazı bırakarak müdahalede bulunduğu anlar yer aldı.

Editör: Haber Merkezi