Sahibinden Satılık Temiz Göktaşı: Belgeli İçerisinde 20 Element Var! Sahibinden Satılık Temiz Göktaşı: Belgeli İçerisinde 20 Element Var!

Olay, Afyonkarahisar’ın Erkmen beldesine bağlı Çakır Mahallesinde meydana geldi. Beldede yaşayan Bağatur ailesinin evlerinin bahçesindeki kümese giren 3 sokak köpeği, aile üyelerinin beslediği 27 tavuğu boğarak vey parçalayarak telef etti. Sesleri duyup dışarı çıkan aile üyeleri, kümese girdiklerinde korkunç manzara ile karşılaştı.

Sokak Kopeklerinin Anneler Gunu Hediyesi Aci Oldu3

"Başıboş Köpek Sorununun Ülke Gündeminden Düşmesini İstiyorum”

Olayın ardından İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine konuşan Hamdi Bağatur, olayın gece geç saatlerde yaşadığını kaydederek, “Buradaki başıboş sahipsiz köpekler tel örgülü kümesimize saldırması üzerine 27 tavuğumuzu telef ettiler. Burası kentin en güzide yerlerinden yemyeşil bir yer olan Çakır mahallesi. Bahar ayı olmasına rağmen eşimle sokakta ve bahçelerde gezemiyoruz. Ben köpek düşmanı değilim ama başıboş köpek olmaması lazım. İnsanların bilhassa çocukların hayatına mal olmaya başladı. Güvenlik sorunu var, yerel yöneticilerimiz ve devleti yönetenlerden verdikleri vaatlerin arkasında durmasını istiyorum. Başıboş köpek sorununun ülke gündeminden düşmesini istiyorum” dedi.

Sokak Kopeklerinin Anneler Gunu Hediyesi Aci Oldu1

“Kimin Vebali Bu?”

Beslediği tavukları telef olan Nazmiye Bağatur ise elleri ile küçükken besleyerek büyüttüğü tavuklarının telef olmasına çok üzüldüğünü kaydederek şunları söyledi:

“Ben tavuklarımı sobanın kenarında büyüttüm. Gelip gördüğümde perişan oldum. Bunların hepsi can 27 tavuk 3 köpeğin saldırması sonucu telef oldu. Saldıran köpekler ev cinsi köpeklerdir. Bakmayacağız köpeği neden alırsınız? Sonra neden sokağa salarsanız, kimin vebali bu? Bu bana Anneler Günü hediyesi, bu olay başımıza Anneler Günü’nde geldi.”

Editör: Haber Merkezi