Denizli’nin Merkezefendi İlçesi Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, son günlerde billboardlarda, mitinglerde, sosyal medyalarda kedisine yönelik karalama kampanyasına karşı sert çıktı.

Başkan Doğan, “Kendi yalanlarında bile birleşemiyorlar” diyerek, yapılan iftiraları tek tek çürüttüğü bir video yayınladı. 

Şeniz Doğan açıklamasında, “Son 3 gündür Merkezefendi Belediyesi’ni batırdılar diye dağlara taşlara, sosyal medyalara milyonlar harcıyorlar. Bunlarda yalana, algıya para çok tabi. Ama yine gerçekliğin duvarına fena tosladılar. İki gün önce 600 milyon borcu var diye reklam verdiler. Dün aynı yerde 850 milyon lira borç var dediler. O da yetmedi, yine dün akşam bir mitingde “borç milyarı bulmuş” diye bağırdılar. Doğruda birleşemiyorsunuz hadi onu anladık da bari yalanlarınızda birleşin be kardeşim! İftira atarken bi toplanın, aranızda bir karara varın da koca koca insanlar, bu hallere düşmeyin milletin önünde. Neymiş efendim, ben Merkezefendi Belediyesi’ni sıfır borçla devralmışım.

Sizin yalanınız Batsın!

Ben Merkezefendi Belediyesi’ni, 35 Milyon 825 Bin TL, yani o günkü kurla tam 6 milyon 401 bin dolar kredi borcuyla devraldım.

Bugün itibariyle ödenmesi halinde 202 Milyon TL, yani günümüz kuruyla 6 Milyon 253 bin dolar kredi borcumuz var. Yani Devraldığımız borçtan 150 bin dolar daha az. Üstüne 5 yılda Merkezefendi’ye kazandırdığımız yüzlerce yeni hizmeti saymıyorum bile…”

Yalan haberler karşısında Pamukkale Belediyesi’nin mevcut durumunun altını çizen Doğan, açıklamalarına çarpıcı sözlerle devam etti:

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan Muhtarlarla Buluştu! Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan Muhtarlarla Buluştu!

Siz Merkezefendi’yi Pamukkale Belediyesi ile karıştırdınız sanırım. Hani 10 yıldır zerre hizmet vermediğiniz, her projesini yarıda bıraktığınız, insanımızı toza, çamura, yıkıma mahkum ettiğiniz Pamukkale… Hem hizmet vermeyip hem borç batağına sürüklediğiniz Pamukkale… Atalarımız der ki, aslan yattığı yerden belli olur. İşte Merkezefendi, işte Pamukkale…

Şurada kalmış seçime 3 gün. Yalansız, iftirasız, günahsız bir gün geçirin de seçimden sonra bu aziz milletin karşısına çıkacak yüzünüz olsun.

Editör: Haber Merkezi