Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Çivril Belediyesi trafik ve yaya güvenliğini sağlamak için ilçe merkezinde yol çizgi çalışmaları yaptı. Yapılan trafik çalışmaları ile Çivril Belediyesi yaz sezonunda ilçe merkezinde yoğunlaşan park sorununu hafifletmeyi amaçlıyor.

Çivril Belediyesi, Uşak ve Hükümet caddelerinde yaşanan araç yoğunluğu sorununu ortadan kaldırmak amacıyla cadde üzerinde şerit çalışması ve park alanı düzenlemesi yaptı. Düzenlemeler ilçenin en büyük meydanı olan Hükümet ve Cumhuriyet Caddelerin ’de de gerçekleştirildi. Yaya güvenliğinin de öncelikli olduğu bu çalışmalar Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Çivril Belediyesi ekiplerinin titiz çalışmaları ile akşam saatlerine kadar devam etti. Ekipler akşam saatlerinde trafik yoğunluğunun az olduğu için yolda çizgi çalışmaları yapmaları yapmayı tercih ettiler. Yapılan yenileme sayesinde yol şeritleri daha fazla edilir duruma getirilirken, trafik ve yaya güvenliği fark edilir duruma getirildi.

Otopark Sorununa Ilk Nester Vuruldu 1

82 83 84 plakalar belli oldu: Bu ilçelerin şehir olması bekleniyor 82 83 84 plakalar belli oldu: Bu ilçelerin şehir olması bekleniyor

“Yol Kenarındaki Parklara Esnaf ve Bankacılar Değil Müşteri Park Etsin!”

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen ve çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Semih Dere; yaya güvenliği ve araç park sorununun özellikle yaz mevsiminde en aza indirmek için bir çalışma yaptıklarını belirtti. Başkan Dere belirlenen alanlar dışında park yapılmaması konusunda sürücü ve iş yeri sahiplerinden anlayış beklediklerini ifade ederek “özellikle mesai saatleri içinde ilçe merkezi ve Cumhuriyet Meydanında yoğun bir araç ve park sorunu oluyor. Bunu özellikle yaz sezonunda en aza indirmeye çalışıyoruz. Yolun belli kısımlarında karşılıklı park alanları oluşturduk. Özellikle esnaf ve bankalarda çalışanlardan ricamız bu alanları müşteri ve alışveriş için gelenlere ayırmaları. Ayrılan alanlara esnaf ve banka çalışanları araçlarını park ederse banka ya da alışveriş için gelenler araçlarını park edecek yer bulmakta zorlanacak. Bu konuda esnaf ve banka çalışanlarımızdan anlayış bekliyoruz” dedi.

Otopark Sorununa Ilk Nester Vuruldu 2

 “Araçlarınızı Sabah Park Edip Akşam Almayın!”

Sabah park edilen araçların akşama kadar park alanlarını meşgul ettiğini ve kent yaşamına uygun olmadığını ifade eden Çivril Belediye Başkan Semih Dere “işine ya da işyerine aracıyla gelenler, müşteri ve vatandaş için ayrılan alana aracını park ettiği zaman kendi müşterisine engel olmuş oluyor aslında. Esnaf ve Banka çalışanları araçlarını ana caddeye değil arka sokaklarda park için ayrılan alanlara park ederse şehir yaşantısına uygun hareket etmiş olurlar. Yol üzerinde ayırdığımız park alanları sabahtan akşama kadar park yapmak için değil kısa süreli işlerini görmek için gelen, alışverişe çıkan vatandaşlarımız için kullanılmalı” dedi. Başkan Dere“ Yol yapım onarım düzenleme kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ilçemizin en büyük meydanı olan Hükümet Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi yolunda çalışma başlattık. Sürücülerimizin gece ve gündüz görüşlerinin üst seviyeye çıkarmak, trafik ve yaya güvenliğini sağlamak için yol çizgilerini belirgin hale getirdik. Yol çizgileri olan yollarımız yepyeni bir görünüme kavuştu.” şeklinde konuştu.

Editör: Fatma Haytan