Vatani görevlerini ifa edecek olan gençler, mayıs ayı sınıflandırma sonuçlarını yakından takip ediyor. Yedek subay adayı, yedek subay aday adayı ve er konumunda askeri görevlerini yerine getirecek gençler için askerlik yerleri kısa süre sonra belli olacak. Açıklanan son bilgilere göre mayıs ayında görev yapacak olan vatandaşlar için işlemler 29 Şubat tarihinde sona ermiş, hazır askerlerin sevk belgelerini sevk tarihinden 10 gün önce alabileceği duyurulmuştu. Mayıs ayı sınıflandırma sonuçları ne zaman açıklanacak?

ASKERLİK YERİMİZİ NEREDEN ÖĞRENİRİZ?

Askerlik yeri öğrenmek isteyen adaylar e-Devlet platformuna TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak, Milli Savunma Bakanlığı’nın yayımladığı bilgilere erişebiliyor.. e-Devlet sitesinin yanı sıra askerlik şubelerinden de gerekli bilgiler ilgili gençlere verilecek.

MAYIS ASKERLİK YERİ SORGULAMANIZI UNUTMAYIN!

Mayıs ayı askerlik yerleri ve  mayıs ayı askerlik sınıflandırma sonuçlarını 3 Mayıs tarihinde e-Devlet üzerimden açıklanmıştı. Sorgulamalarınızı eğer yapmadıysanız e-Devlet üzerinden yapmanız gerekir.

Tavas Belediye Başkanı'ndan Hemşerisine Ziyaret! Tavas Belediye Başkanı'ndan Hemşerisine Ziyaret!

CELP VE SEVK TARİHLERİ NE ZAMAN?

Yedek subay/astsubay adayları ile erlerin sevk tarihleri şu şekilde açıklandı:

Yedek Subay/Astsubay Adayları ile Er (1'inci Grup) 16 Mayıs 2024

Er (2'nci Grup) 27 Haziran 2024

Er (3'üncü Grup) 25 Temmuz 2024

Yapılan bildirim dahilinde gençler sevk belgesini e-Devlet üzerinden sevk tarihinden 10 gün öncesinden itibaren alabilecek. E-Devlet’ten alamayan vatandaşlar belgelerini askerlik şubesinden de verilebilecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ