Kriket sporunda Denizli, önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yapacak. Kriket U19 ve Büyükler Türkiye Şampiyonası’na geçtiğimiz yıl ev sahipliği yapan Denizli, bu yıl da Kriket T-20 Büyük Erkekler Türkiye Şampiyonası'na kapılarını açacak. 22-26 Nisan tarihleri arasında aynı zaman diliminde Şirinköy ve Akvadi Spor Tesislerinde iki ayrı sahada gerçekleşecek olan şampiyonada 13 takımdan 182 sporcu mücadele edecek.

Kriket Turkiye Sampiyonasi Denizlide Yapilacak1

Kriket Nedir?

Kriket, temelde tıpkı futbol gibi 11 kişinin karşılıklı oynadığı bir spor dalıdır. İngilizlerin icat ettiği bir oyun olan kriket, sopa ve top yardımıyla, 20 metre uzunluğunda bir alanda oynanıyor. Oval bir sahada karşı karşıya gelen oyunculardan, sahanın bir ucunda yer alan atıcı topu sahanın öbür ucunda bulunan vurucuya fırlatır. Amaç topu vurucunun arkasında bulunan ve Wicket denen kale benzeri düzeneğe değdirmektir.

BİSİKLETÇİLER ÇİVRİL’E HAYRAN KALDI BİSİKLETÇİLER ÇİVRİL’E HAYRAN KALDI

Kriket T-20 Büyük Erkekler Türkiye Şampiyonası için hazırlıklar devam ediyor. Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda yapılacak şampiyona için takımlar Denizli'ye gelmeye başladı. Geçtiğimiz yıl Denizli’nin ev sahipliğinden memnun olan ve güzel anılarla ayrılan sporcular, bu yıl yeniden Denizli’de Türkiye şampiyonu olabilmek için sahaya çıkacak. Gelişmekte olan spor branşlarına önem verdiklerini söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, dostluğun ve rekabetin bir arada yaşanacağı güzel bir şampiyona olmasını diledi.

Editör: Haber Merkezi