KESK Denizli Şubeler Platformu'nun oluşturduğu KESK Denizli Korosu, NZ Kongre ve Kültür Merkezi Salonunda haziran ayında yaşamını yitiren yazar ve şairler için anma konseri düzenledi. 

Programın sunuculuğunu Ayşe Şule Süzük, koro şefliğini ise Hale Tüblek yaptı. Programa DİSK, TMMOB, TDB, Alevi dernekleri, emekli dernekleri, ekoloji ve kadın örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve derneklerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.  

Ünlü Kuaför'den Kadınlara Saç Uyarısı Ünlü Kuaför'den Kadınlara Saç Uyarısı

Programın açılış konuşmasını KESK Denizli Şubeler Platformu adına Eğitim Sen Denizli Şube Başkanı Hüseyin Özdemir yaptı. Özdemir haziran ayında yaşamını yitiren isimleri saydığı konuşmasında, "Tüm dünya halklarının sosyalist nefesi, toplumcu gerçekçi edebiyatımızın kurucusu Türkçe'nin büyük şairi Nazım için, eşitlik için yazan eşitlik için dayak yiyen Anadolu'nun ruhu Ahmed Arif için belki de ilk kez işçi sınıfını anlatan Çukurova'nın yiğit devrimci yazarı Orhan Kemal için, 'hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim' diyen kuzeyin şair ceketli çocuğu Kazım Koyuncu için buradayız" ifadelerini kullandı.

 

Konserde Ahmed Arif, Nazım Hikmet, Kazım Koyuncu ve Orhan Kemal türkü, şiir, sinevizyon ve tiyatral gösterilerle anıldı.  

Muhabir: Aslıhan Kılıçelli