Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı öncülüğünde Denizli Çivril Kaymakamlığı tarafından hayata geçirilen ve kadınların sosyal hayata katılımına olanak sağlamak, eğitim ve meslek edinmelerine yardımcı olmak amacı güden Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM), dönem sonu sergisini açtı. Üç ay boyunca merkezde verilen kurslara katılan kadınların el ürünlerinin yer aldığı sergi büyük ilgi gördü. 

Sodam 2

Denizli Çivril Pazaryeri’nde açılan sergide yaptıkları ürünleri sergileyen ve satış yapan kadınlar aldıkları eğimlerle öğrendikleri el ürünlerini Çivrillerin beğenisine sundu. Çok sayıda vatandaşın ziyaret ettiği sergide, ürünleri satan kadınlar ev ekonomilerine katkı sağladı. Kursların kadınlar için büyük bir avantaj olduğunu belirten kursiyerler, “Biz daha önce evimizde oturuyorduk SODAM ile hem el işi hem de bazı sosyal konularda eğitimler aldık. Aldığımız eğitimlerde öğrendiklerimizle yaptıklarımızı satarak ev ekonomimize katkı sağladık. Yeni arkadaşlıklar yeni meslekler yeni uğraşlar edindik” dedi.  

Denizli Çivril Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde açılan ve kadınların üreterek hem ülke ekonomisine hem de ev ekonomilerine katkı sağlamasına olanak sağlayan SODAM, Denizli’nin Çivril ilçesi Hamam mahallesinde Çivril belediyesi tarafından yapılan Kültür merkezinde eğitimlerine devam ediyor. Merkezde, kurslara katılan vatandaşlara verilen psiko-sosyal, sosyo-kültürel eğitimler ile mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlanması, istihdam edilebilirliklerinin artırılması, devlet-millet kaynaşmasının sağlanarak toplumsal huzur ve uyumun sağlanması hedefleniyor. 

Denizli’de Erik Üreticisine Fırtına Darbesi! Denizli’de Erik Üreticisine Fırtına Darbesi!

Sergide SODAM kursiyerleri tarafından hazırlanan örgü, El işi Amugurimi, Tel Kırma, Ahşap Boyama ve Takı ürünleri sergilendi. 

Muhabir: Aslıhan Kılıçelli