Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz katıldığı canlı yayında emekliler için önemli açıklamalarda bulundu. Emeklileri enflasyona ezdirmeyeceklerini açıklayan Cevdet Yılmaz, “Çalışma Bakanlığımızın emeklilerle ilgili yaptığı çalışmalar tamamlandığında toplumla paylaşılacak” dedi.

Emeklilik Yasinda Yenilikler 1

“16 Milyon Emeklimiz Var”

Emeklileri enflasyondan koruyacaklarını söyleyen Cevdet Yılmaz, “Çalışma Bakanlığımızın emeklilerle ilgili yaptığı çalışmaları tamamlandığında toplumla paylaşılacak,  16 milyon emeklimiz var. Çalışan sayısını artırmamız lazım ki bu dengeyi gerçekleştirelim. Bu yönde de umut verici gelişmeler var, istihdam artışı var” ifadelerini kullandı.

Mehmet Şimşek’ten Asgari Ücret Açıklaması “Düşük Değil” Mehmet Şimşek’ten Asgari Ücret Açıklaması “Düşük Değil”

Emeklilere Müjde S G K Uzmanı Net Rakam Verdi Bayram İkramiyelerine Bir Zam Daha Yolda1

Emekliler İçin Neler Yapılacak? 

Ekonomist Muhammet Bayram merak edilenleri cevaplayarak, “Devletimiz her dönemde enflasyonun üzerinde artış yaptı. Emekli ve emekçinin alım gücünü korumaya çalıştı. Tabi tüm dünyada oluşan enflasyonist ortam en başta emeklileri ve çalışanları etkiledi. Burada bu kapsamda değerlendirecek olursak, yapılan maaş artışları enflasyonun bir miktar altında kalmakta. Emekliler ve memurlar 6 aylık dönemde zam almakta. Özel sektörde temmuzda maaş artışı yaşanmayacak. Yine haziran sonuna doğru yüzde 25'e yakın bir artış alacaktır. Gelir artışının tüm kesime yayılması en öncelikli hedef. Bu sene enflasyonla mücadele önemli. Bu seneki artışlarda enflasyonun baskılanması önemli” şeklinde konuştu.

Emekliye Yeni Mujde Milli Gelirden Pay Ve Kok Maas1

“Eğer En Düşük Emekli Maaşı Kök Maaşa Sabitlenirse”

En öncelikli hedeflerden bir tanesinin ise emeklilerin sosyal hayatının düzenlenmesi olduğunu söyleyen Ekonomist Muhammet Bayram, “Bu kapsamda değerlendirecek olursak daha önceki dönemde marketlerde, TCDD'de, kargolarda emeklinin alım gücünü artıracak önlemler alınıyor. 2024 emeklilerin yılı ilan edildi. Bu sene içerisinde emeklilere yeniden bir sürpriz gelebilir. Ben en düşük emekli maaşının kök maaşa sabitlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Emekliler ne zaman ne maaş alacağını bilmeliler. Eğer en düşük emekli maaşı kök maaşa sabitlenirse. Yapılacak artışlar kök maaşa göre değil en düşük emekli maaşına göre yapılır. Ayrıca kafa karışıklığı da ortadan kalkar. Milli gelirden emekliye pay verilmesi de olabilir” ifadelerini kullandı.