Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, katılım sağladığı bir televizyon programında Mayıs ayında doğal gaz ve elektrik faturalarının akıbeti konusuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Konu ile ilgili yaptığı açıklamada Bakan Bayraktar, Mayıs ayı için doğal gaz ve elektrik fiyatlarında herhangi bir zam beklenmediğini net bir şekilde ifade etti.

Başuzmanı İsa Karakaş Açıkladı: Memur Maaşı En Düşük Kaç Lira Olacak? Başuzmanı İsa Karakaş Açıkladı: Memur Maaşı En Düşük Kaç Lira Olacak?

Dogal Gaz Ve Elektrige Mayista Zam Var Mi1

Doğal Gaz Desteği Devam Edecek Mi?

Ücretsiz doğal gaz desteğinin devam edip etmeyeceği hakkında yöneltilen soruya Bakan Bayraktar, "Sosyal açıdan desteklenmesi gereken grupları desteklemeye devam edeceğiz. Belki bütün kesimlerin desteklenmesi gibi bir süreç doğru olmayabilir. Maliyetleri belli ölçüde de karşılamamız gerekecek. Burada imkanlarımız dahilinde yapılabilecek ne varsa onları yapmaya devam edeceğiz." ifadelerinde bulundu.

Mayıs'ta Zam Yapılacak Mı?

Mayıs ayında doğal gaza yapılması beklenen zam hakkında konuşan Bakan Bayraktar,

"87-88 dolara gelen bir petrol fiyatı var. Doğal gazda yukarı yönlü bir hareket görmeye başladık. Bunlardan bağımsız olmamız söz konusu değil. En uygun şekilde vatandaşlarımıza nasıl sunabiliriz çabası içindeyiz. Biz, yaşanan seçim süreçlerini geçirdik. Buna rağmen Nisan’da zam yapılmadı. Mayıs’ta da zam beklentisi gözükmüyor. Ama gelişmelere göre, piyasadaki durumlara göre bunları değerlendireceğiz." dedi.

Editör: Haber Merkezi