Büyük Menderes Çevre ve Ekoloji Derneği, 2. Olağan Genel Kurulu’nu TMMOB Denizli Binasında gerçekleştirdi. Genel Kurul, açılış konuşmalarının ardından faaliyet raporu ve mali raporların okunmasıyla devam etti. Büyük Menderes İnisiyatifi’nin çalışmalarıyla paralel olarak kurulan dernek, ekoloji mücadelelerindeki davalar, dilekçe, imza kampanyaları gibi faaliyetlerde resmi olarak müdahil olarak faaliyet yürütüyor.  

ÇİVRİL’İN EN BÜYÜK KONSEPT MOBİLYA MAĞAZASI AÇILDI ÇİVRİL’İN EN BÜYÜK KONSEPT MOBİLYA MAĞAZASI AÇILDI

"Mücadeleyi Sürdüreceğiz"

Genel Kurul hakkında bilgilendirmelerde bulunan dernek yöneticileri, “Genel kurulumuzda 3 yıllık faaliyetimizi gözden geçirdik. Önümüzdeki süreçte de Sarayköy, Tavas ve Acıpayam başta olmak üzere ekoloji mücadelesinde resmi kanalları da aktif olarak kullanarak havamız, toprağımız ve suyumuz için mücadeleyi sürdüreceğiz” dedi. Büyük Menderes İnisiyatifi ile ortaklığın vurgulandığı açıklamada, “Elbette Büyük Menderes İnisiyatifi’nin adını vurgulamak gerekir. İnisiyatifin alacağı kararlarda, yapacağı planlamalarda birlikte hareket edeceğiz. Dernek olarak resmi başvuru imkanlarından yararlanmanın avantajlarını kullanacağız” denildi. 

Seçimler sonucunda Yönetim Kuruluna, “Yağmur Yalçın, Pelin Ay Yapışkan, Ayşe Hazer, Mustafa Çallıca, Ahmet Ergun, Emin Durmaz ve Şenol Akyol” seçildi. Denetim Kuruluna da “Egecan Ormancı, İbrahim Dinç ve Durmuş Kartal” seçildi. 

Muhabir: Aslıhan Kılıçelli