Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun önergesi ile Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Nisan’da gündeme alıp Mayıs’ta kabul ettiği yeni doğum yapan annelere yönelik sosyal destek ödemeleri başvuruları 22 Mayıs Çarşamba günü başlıyor. Sosyal yardım kriterlerini taşıyan annelere yönelik 4 bin TL’lik ikramiye için başvurular Denizli Büyükşehir Belediyesinin internet sitesi www.denizli.bel.tr de yer alan başvuru formu üzerinden yapılacak.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Denizli’de yaşayan her bireyin çok değerli olduğu bilinci ve eşit yurttaşlık temelinde hemşehrilerine en iyi ve güzel hizmeti yapmak için gayret ettiklerini belirtti. Yönetim değişikliği sonrası karşılaştıkları ağır borç yüküne rağmen verdikleri sözleri birer birer yerine getireceklerine değinen Başkan Çavuşoğlu, “Yaptığımız her çalışmada, attığımız her adımda vicdanımızın sesini dinliyoruz. Her konuda halkımızın her zaman yanındayız” ifadelerini kullandı.

İnsan Odaklı, Sosyal Belediyecilik

Başkan Çavuşoğlu konuşmasına şöyle devam etti; “Denizli’miz hak ettiği değerin çok uzağında olduğunu söylemiştik. Mutsuz bir kent değil, yarınlara umutla bakan, sevgi dolu huzurlu bir şehri hep birlikte inşa edeceğiz. Unutulmuş, ihmal edilmiş, akla gelmeyen tüm kesimleri kucaklayarak bu şehri ve güzel insanlarını hak ettiği değere kavuşturmak için hep birlikte çalışacağız. İnsan odaklı sosyal belediyecilik anlayışı nice güzel çalışmaların altına imza atacağız. Her zaman dediğimiz gibi sözümüz hemşehrime; sevdamız bu şehre” ifadelerini kullandı.

Başvuru Şartları

Denizli Büyükşehir Belediyesinin yeni doğum yapan annelere yönelik 4 bin TL’lik ikramiye desteği müracaat şartları ise şöyle:

“Tasarruf tedbirleri medyaya mali ambargoya dönüştü” “Tasarruf tedbirleri medyaya mali ambargoya dönüştü”

·        Başvurular, bebeğin annesi üzerinden kabul edilecektir.

·        Bebeğin 1 Nisan 2024 tarihinden sonra doğmuş olması,

·        Ebeveynlerin, bebeğin doğum tarihi itibariyle 6 ay öncesinde Denizli il sınırları içerisinde kesintisiz ikamet ediyor olması,

·        Hane gelirinin en çok tek asgari ücret olması,

·        Başvuru sahibi ve eşi adına esnaf olarak vergi mükellefinin bulunmaması,

·        Hanede yaşayan bireylere ait hiçbir tapu kaydının olmaması,

·        Başvuru sahibi ve eşinin banka hesaplarında en fazla 100.000 TL varlığının bulunması ve

·         Sosyal uyum yardımını almayan ailelerden olması gerekmektedir

Editör: Haber Merkezi