Hafta sonu Denizli’de yüzme heyecanı yaşandı. Türk Devletleri Teşkilatı'nın girişimleriyle hayata geçen "Herkes İçin Yüzme Projesi" kapsamında, 10 ilden 176 sporcu kulaç attı. Türkiye’de 8 farklı grup merkezinde gerçekleşen yarışlardan biri olan Denizli grup yarışmaları, PAÜ yüzme havuzunda gerçekleşti.

Denizlide Yuzme Yarisi Nefes Kesti1

Penaltı Kaçıran Cristiano Ronaldo, Hüngür Hüngür Ağladı Penaltı Kaçıran Cristiano Ronaldo, Hüngür Hüngür Ağladı

Kategorilerine göre sırayla yarışmalara katılan sporcular, 30 dakika boyunca yüzerek mücadele etti. Bu zaman zarfında en iyi dereceyi elde eden sporcular, Konya’da düzenlenecek final yarışmalarına katılmaya hak kazandı. Konya’daki finallerde başarılı olacak sporcular ise Uluslararası Yüzme Finalleri için Azerbaycan’ın yolunu tutacak.

Denizlide Yuzme Yarisi Nefes Kesti2

Yarışmalar boyunca sporcuların heyecanına ortak olan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Türk Devletleri Teşkilatı "Herkes İçin Yüzme Projesi"nin, bir spor projesi olmasının yanında Türk Cumhuriyetleri arasında birlik, beraberlik ve dayanışmayı geliştirmeyi amaçladığını kaydetti. Denizli’de yarışlara ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden İlman, performanslarından dolayı sporcuları tek tek kutladı.

Ömer İlman, finallere katılma hakkı kazanan sporculara başarı belgelerini takdim etti.

Editör: Haber Merkezi