Denizli’de, Türkiye Çevre Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Denizli Valiliği ve Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde kortej yürüyüşü düzenlendi. Kortej öncesi ise Valilik önündeki Atatürk Anıtı’nda çelenk töreni yapıldı.

Denizli’de Türkiye Çevre Haftası Kutlamaları Başladı

Kurban Pazarında Kafalar Karışık! Kurbanlıklar Karaborsaya Düşer Mi? Kurban Pazarında Kafalar Karışık! Kurbanlıklar Karaborsaya Düşer Mi?

Programa Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Marım, DESKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Aydın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Başkurt ve vatandaşlar katıldı. Kortej sonrası Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Karikatürcüler Derneği işbirliğinde belediye önünde düzenlenen Türkiye Çevre Haftası Karikatür Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Denizli’de Türkiye Çevre Haftası Kutlamaları Başladı1

“Çevre Bilincini Oluşturmamız Gerekiyor”

Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Marım açılış konuşmasında, “Toprağımız kirli, havamız her geçen gün kirleniyor. Gün geçtikçe su kaybı artıyor. Tarımda yetişen her türlü ürünün sağlıklı su ile beslenmesi zorlaşıyor. Kentlerde her geçen gün artan sanayileşmenin getirdiği çevre sorunlarının önüne geçebilmek adına belediyeler elinden gelen gayreti gösteriyor. Çalışmalarımızı sürdüreceğiz, halk arasında çevre bilincini oluşturmamız gerekiyor. Bu bilinci oluşturabilirsek yaşanabilir bir dünyayı birlikte kurabiliriz” ifadelerini kullandı.

Denizli’de Türkiye Çevre Haftası Kutlamaları Başladı2

Editör: Haber Merkezi