Olay, Denizli'nin Pamukkale ilçesine bağlı Asmalıevler Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir apartmanı mesken belirleyen 2 kadın ve 1 çocuktan oluşan hırsızlar, bayram öncesinde ve sonrasında kapı dürbünlerine boş kağıt parçaları yapıştırdı. Tekrar aynı apartman dairesine giden hırsızlar, kapı dürbünlerinden kağıt parçalarının alınmadığı dairede yaşayanların eve uğramadığını fark ederek hedef belirledi. Tespit ettikleri dairede hırsızlık olayı gerçekleştiren hırsızlar, giremedikleri dairelerin ise kapısının önünde bulunan ayakkabıları çaldı.

Denizlide Sok Eden Hirsizlik Yontemi2

Rahat Tavırlı Hırsızın Sevinci Güvenlik Kamerasına Yansıdı

Hırsızlardan biri apartmanın giriş kapısında durarak gözetleme yaparken, diğer kadın ve çocuk ise apartman dairesine girdi. Apartman güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde hırsızlar, önce girecekleri dairenin önünde bir süre bekliyor. Ardından kapıyı açmayı başaran hırsızlardan çocuk olanın içeriye girdiği görülüyor. Daha sonra çocuk hırsız koşarak uzaklaşıyor. Kadın hırsızlardan birinin rahat tavırları ve gülmesi dikkatlerden kaçmadı.

Denizlide Sok Eden Hirsizlik Yontemi1

"Boş Dönmemek İçin Kapı Önündeki Ayakkabıları Alıyorlar”

Apartman sakinleri olarak yaşadıkları olayın sinir bozucu ve üzücü olduğunu ifade eden apartman yaşayan Baha Semih Karabulut, hırsızlık olayının bir defa ile sınırlı kalmadığını belirtti. Kapı dürbünlerine yapıştırılan kağıtların tekrar tekrar yapıştırılması ile hırsızlık olabileceğini düşündüklerini ifade eden Karabulut, “Kapılarımızın dürbünlerine kağıt yapıştırıyorlar ve bu kağıdın alınmadığı zaman bizim evlere girmediğimizi düşünüyorlar. Evlere girmeye çalışıyorlar, giremedikleri evlerde de kapıların önündeki ayakkabılar alıyorlar. 'Boş dönmeyelim' diyorlar herhalde. Olay ilk olarak Ramazan Bayramında başladı. Apartmanda oturan insanlar bayram için memleketlerine tatile gittiğinde bu şekilde evlere giriyorlar. Sonrasında biz yapıştırılan kağıtları topladık ve tekrardan yapmaya devam ettiler. 2-3 defa yapıştırıldı. Bu kağıtları yapıştırıyorlar ve daha sonra gelip tekrardan içeri girmeye çalışıyorlar. Bizim içeride olmadığımızı düşünüyorlar." ifadelerinde bulundu.

Çivril’de Kaza! 4 Kişi Yaralandı Çivril’de Kaza! 4 Kişi Yaralandı

Öte yandan, daire sahiplerinin ihbarı üzerine adrese gelen polis ekiplerinin yaptıkları incelemelerin ardından hırsızlık olayının şüphelilerinin yakalanması için çalışma başlattığı öğrenildi.

Editör: Haber Merkezi