Denizli’nin Honaz ilçesi Aşağıdağdere mahallesinde açılmak istenen ikinci taş ocağı için yürütmeyi durdurma kararı verildi. Taş ocağına karşı açılan davanın duruşması 24 Nisan'da görülecek. 

Denizli’nin Honaz ilçesi Aşağıdağdere mahallesinde açılmak istenen ikinci taş ocağı için sevindirici gelişme yaşandı. Aşagıdağdere mahallesinde açılması istenen taş ocağı ile ilgili köylüler öncesinde Denizli Valiliğine dava açmıştı. Köylüler hali hazırda bulunan taş ocağının yarattığı mağduriyetlerden sonra açılması planlanan ikinci bir taş ocağı için tepki göstermişti.  

Denizli’nin Gündeminden Düşmüyor Bu Kez Hekimler Ses Yükseltti Denizli’nin Gündeminden Düşmüyor Bu Kez Hekimler Ses Yükseltti

Denizlide Koyluler Magduruz Demisti Yurutmeyi Durdurma Karari Geldi1

Konuyla ilgili ilk sevindirici gelişme bilirkişi raporundan gelmişti şimdide taş ocağı ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı verildi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’ne de dilekçe veren köylülerin açtığı davaya ilişkin 24 Nisan’da görülecek duruşma öncesi Denizli 2’nci İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Editör: Aslıhan Kılıçellli