Kurban Keserken Oluşan Açık Yaralara Uyarı Kurban Keserken Oluşan Açık Yaralara Uyarı

Forum İstanbul, Marmara Forum, Forum Çamlık, Forum Aydın, Forum Erzurum, Forum Kapadokya, Forum Ankara, Gordion ve Forum Magnesia adlı 9 AVM için Aralık ayında tanıtan 3 aylık konkordato süresinin bitti. Sürenin bitmesinin ardından yeni koruma için şirketin yaptığı başvuru İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından karara bağlandı.

Ticaret mahkemesi, 600 milyon Euro borcu bulunan ve her yıl milyonlarca kişinin alışveriş yaptığı ve bin 500 mağazanın faaliyet gösterdiği 9 AVM için 1 yıllık kesin mühlet kararı verdi. Bu kararla birlikte anılan AVM’lere yönelik haciz işlemi yapılamayacak.

Her biri, yılda milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen ve ‘Forum’ adını taşıyan 9 AVM için açılan konkordato davasında karar bugün çıktı. İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davaya, taraf şirketlerin avukatları katıldı.

Halk TV’de yer alan habere göre duruşma tutanağına konkordato komiser heyetinin hazırladığı rapor geçen 16 Mayıs’ta dosyaya girdi. Forum AVM’lerin avukatları, mahkemeye sundukları beyanlarında 10 şirkete yönelik de kesin mühlet kararı verilmesini talep etti.

Editör: Haber Merkezi