Yeniden Refah Partisi’nin Acıpayam ilçesinde toplu istifalarla sarsıldığı haberi, Denizli’nin siyaset gündemine bomba gibi düşmüştü. Denizli Acıpayam Belediye Meclis Üyesi Adayı Hilmi Ordu ve parti üyelerinin istifa ederek AK Parti’ye geçtikleri haberi tüm yerel basında yer aldı.

Hatta istifa eden Hilmi Ordu, “Kısa bir süre önce bazı nedenlerden dolayı Yeniden Refah Partisi’ne geçtik. Bir süre sonra yerel seçim startı verildi. Ben de Yeniden Refah Partisi Acıpayam Belediye Meclis Üyesi adayı gösterildim. Maalesef süreç ilerledikçe Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde sürdürülen hizmet destanlarındaki kazanımlarımızın korunamayacağını ve Türkiye’mizin milli menfaatler temelinde büyük fedakarlıklar ile AK Parti ve MHP tarafından kurulan Cumhur İttifakı’na birlik ve beraberlik adına en büyük zararı ne yazık ki Yeniden Refah Partisi’nin verdiğini, bu gerçeklerle amacın CHP’nin yolunu açmak, ekmeğine yağ sürmek olduğunu gördük. Bunu vicdanımız kabul etmedi. Bu duygu ve düşüncelerle hem Yeniden Refah Partisi Meclis Üyesi adaylığımdan hem de Yeniden Refah Partisi üyeliğinden istifa ediyoruz. Tüm arkadaşlarıma aynı duyarlılıkla sandığa gidip yine yeniden Cumhur İttifakı adaylarına oy vermeye davet ediyorum” açıklamasında bulunmuştu.

23 Nisan'da Mikrofon Denizli Çocuklarında! 23 Nisan'da Mikrofon Denizli Çocuklarında!

Denizli Yeniden Refahta Istifa Depremi Balon Cikti2"Yalan Haber!"

Ancak haber içeriğindeki bazı kesin olmayan bilgiler ve abartı başlık Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Halil İbrahim Özdemir’i ve diğer partilileri rahatsız etti.

Hilmi Ordu’nun istifa ettiğinin kesinleştiği ancak diğer üyelerle ilgili kesin bilgi bulunmadığı belirlenirken Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Halil İbrahim Özdemir, partideki adaylıktan çekilme ve istifa sorularına, “Seçim öncesi sansasyon yaratmaya çalışmaktan başka bir şey değil. Yalan haber!” diyerek isyan etti.

Haberi yayınlayan bazı gazetecilere de “sansasyon peşindeler” diyerek tepkisini gösteren İl Başkanı Özdemir, “Biz bütün ilçelerde, bütün adaylarımızla varız. Şu an bile sahadayız. Seçim öncesi ziyaretlerimizi, hazırlıklarımızı yapıyoruz. Kendimiz kazanacağız, Denizli’ye kazandıracağız. Herkesten destek istiyoruz, İnşallah başaracağız” açıklamasında bulundu.

Denizli Yeniden Refahta Istifa Depremi Balon Cikti4

Editör: Kardelen Başol