Araç sahipleri aman dikkat: 31 Ağustos sonrası zorunlu olacak Araç sahipleri aman dikkat: 31 Ağustos sonrası zorunlu olacak

MerkezefendiGayrimenkul değerlendirme platformları tarafından hazırlanan bir araştırmaya göre Denizli’nin 2024 yılı mart ayı sonu itibariyle son bir yıl içerisinde konut fiyatlarının artışı raporlandı.  

Deni̇zli̇ Ki̇ra Tavan

Denizli’de kiralık konut fiyatları 2024’ün ocak, şubat aylarında olduğu gibi mart ayında da yükselişine devam etti. Denizli’de mart ayında ortalama kira bedeli 9 bin 319 TL olarak hesaplandı. Araştırmaya göre, ilerleyen aylarda Denizli kira fiyatlarında bir düşüş beklentisi olsa da ağustos ayı itibariyle tekrar bir yükseliş söz konusu oldu. Tahminlere göre Denizli en çok kira artışını 2024’ün kasım ayında 13 bin 377 TL kira bedeliyle yaşayacak.  

Ilçeler Kira

Araştırmaya göre Denizli’nin en yüksek kira bedeli ödediği ilçelerin başını ise Merkezefendi çekiyor. Merkezefendi de en pahalı kira bedelleri ise gerzele, kayalar ve yenişafak da ödeniyor. Denizli’nin en ucuz kira bedeli ödediği ilçeler ise Honaz ve Kale. 

Denizli emlak piyasasından edinilen bilgiler ise araştırma verilerini doğrular nitelikte. 

Muhabir: Aslıhan Kılıçelli