2019 Yılında Denizli İl Kültür Turizm Müdürlüğüne getirilen Turhan Veli Akyol, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile görevinden ayrıldığı duyurdu.

Akyol sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Değerli hemşehrilerim,

06 Aralık 2019 Cuma günü Sayın Valimiz ve Sayın Bakanımızın takdir ve tensipleri ile başlamış olduğum İl Müdürlüğü görevimden, 24 Mayıs 2024 Cuma mesai bitimi itibarıyla ayrılmış bulunmaktayım. Haklarınızı helal etmeniz istirhamıyla; tüm çalışma arkadaşlarımıza, sektör paydaşlarımıza, birlikte çalıştığımız kurum ve kuruluşlara, şahsıma ve kurumumuza emeği geçen herkese teşekkür eder Selam ve saygılarımı arz ederim.

Turhan Veli Akyol Kimdir?

Turhan Veli Akyol 1967 yılında Tavas Nikfer’de doğdu.

Tavas’ta çeşitli okullarda öğretmenlik ve yöneticilik yaptıktan sonra, 2008-2011 yılları arasında Tavas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulundu.

Pamukkale’de Çıkan Orman Yangını 3 Saatte Kontrol Altına Alındı Pamukkale’de Çıkan Orman Yangını 3 Saatte Kontrol Altına Alındı

2012-2013 yılları arasında Denizli Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü görevini yürüttü.

2014 yılının Mart ayında yapılan yerel seçimlerde Tavas Belediye Başkanı olarak seçilen Akyol 2014-2019 yılları arasında Tavas Belediye Başkanlığı görevini yürüttü.

Editör: Haber Merkezi