Ankara’da Ostim Organize Sanayi Bölgesi’nde araç zırhlama işi yapan İsmail Eşsiz, yüksek tehditlere karşı yaptıkları zırhı yerli otomobil Togg’a uyguladı.

Araç zırhlama işlemine 23 yıl önce başladığını belirten İsmail Eşsiz, uyguladıkları gizli zırhlama sistemi ile her şartta ilerleyen ve performans kaybına uğramayan araçlar ürettiklerini söyledi.

Cumhurbaskani Erdoganin Zirhli Togg Cagrisi Karsilik Buldu Togg Zirhla Kaplandi1

TOGG YÜKSEK TEHDİT OLUŞTURAN ŞEYLERE KARŞI ZIRHLANDI

Tam elektrikli otomobile zırh uygulama işlemini ilk kez Togg ile gerçekleştirdiklerini aktaran Eşsiz, “Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanımızın ‘Togg’u ne zaman zırhlayacağız’ diye sorduğu bir haberle karşılaşmıştım. Biz de oradan yola çıkarak başladık. İlk Togg’u BR4 seviyesinde zırhladık. Şimdiki aracımızı da BR6 seviyesinde uzun namlu silahlara, yüksek tehditlere karşı zırhlamayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Türk Bilim İnsanı Nano-Enerjik Grafen Geliştirdi! Türk Bilim İnsanı Nano-Enerjik Grafen Geliştirdi!

Sıradaki Togg’u hafif malzemeler kullanılarak, araçta kabin içini 360 derece zırhla kaplayacaklarını ve alt tabanda bomba battaniyesi yerleştirilecek.

Zırhlama işlemi sonrasında Togg’un menzilinde gözle görülür bir değişiklik olmadığını dile getiren Eşsiz, BR4 seviyesi tabanca mermilerine karşı mukavemet gösterirken BR6 seviyesi de AK-47, G-3 Piyade Tüfeği gibi uzun namlu silahlara karşı dayanıklılık gösterdiğini kaydetti.

Cumhurbaskani Erdoganin Zirhli Togg Cagrisi Karsilik Buldu Togg Zirhla Kaplandi2

TOGG'u ZIRHLAMA İŞİ 45 GÜN SÜRÜYOR

Togg’u ilk zırhlama sürecinin ortalama 45 gün sürdüğünü aktaran Eşsiz, “Bütün Ar-Ge çalışmalarımızı yaptık ve başarıya ulaştık. Sıradaki Togg’da daha kaliteli ve profesyonel olacak. Bu da ortalama 20 gün 25 gün civarında bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

İlk aracında tesliminden sonra Togg sahibi vatandaşların zırhlama işlemine taleplerinin arttığını dile getiren Eşsiz, “Şu anda sırada 6 tane aracımız var. Özellikle Togg bekleyen müşterilerimiz var. Onlara da hızlı bir şekilde yanıt vermeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Cumhurbaskani Erdoganin Zirhli Togg Cagrisi Karsilik Buldu Togg Zirhla Kaplandi3

Kaynak: HABER MERKEZİ