Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam Kampı'ndaki Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı  Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partili (CHP) belediyeleri hayat tarzına baskı ve zam üzerinden hedef aldı.  

"Görüyoruz muhalefet belediyelerinde vaat yağmurlarının yerini, zam yağmurları aldı" diyen Erdoğan, "Geride bıraktığımız üç aylık dönemde güya özgürlük adına alkol tüketimini teşvik etmek, cinsiyetsizleştirme politikalarına aleni destek vermek, belediye binalarını LGBT paçavralarıyla donatma dışında herhangi bir icraatları olamadı" ifadelerini kullandı.  

Erdoğan, konuşmasında Kayseri'de Suriyelilere yönelik linç girişimine ilişkin ise "Toplumda yabancı düşmanlığı ve sığınmacı nefretini körükleyerek hiçbir yere varılamaz" dedi.  

Sokak hayvanları yasasına ilişkin de konuşan Erdoğan, yasada son aşamaya gelindiğini, yasanın çıkmasının ardından ise yerel yönetimlere önemli sorumluluklar düştüğünü söyledi.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde: 

"Burada bulunan tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra farklı toplantılarla da sık sık bir araya geleceğiz. Bundan tam 30 yıl önce millete hizmet mücadelemize yerelden başladık. Politikalarımızı önce belediyelerdeki uygulamalarla ortaya koyduk. Kendimizi önce belediyelerle ispat ettik. AK Parti'nin en büyük referans kaynağı yerel yönetimlerdir. AK Parti birikimi ile referanslarıyla sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın en yetkin en donanımlı siyasi hareketidir. Rakiplerimiz bile bizi taklit etmeye bizden kopya çekmeye başladı. Biz nevi siyasi rakiplerimize koçluk yapıyoruz. Dünya değişirken bizim de değişime daha hızlı adapte olmamız gereken başlıklar vardır.  

“Her Şeye Zam Yapıyorlar” 

Çok boyutlu olarak muhasebemizi yaptık, yapıyoruz. Hatayı da kusuru da kendimizde arıyoruz. Milletimizin AK Parti'den talepleri gerçekleşene kadar gereken adımları atmayı kararlılıkla sürdüreceğiz. Seçimler bitince muhalefetin vaat yağmurunun da sonuna gelindi. Verilen sözlerin tamamı unutuldu. Bugün ellerinin altındaki her şeye zam yapıyorlar. Hizmetlerin neredeyse tamamında astronomik fiyat artışına gittiler. Hizmet etmek yerine tüm enerjilerini bahane bulmaya harcıyorlar. 

Tanıdık çiftliğine çevirdikleri belediyelerde kayırmacılığın kitabını yazıyorlar. Makam odalarında vatandaş darp etmek, kadınların hayata katılım alanlarını kısıtlamak, Arapça tabelalara savaş açmaktan başka hiçbir iş yapmadılar. Göreve geldikleri yerlerde emekçi kardeşlerimizi kapı dışarı ettiler. Şu gerçeği açık ve net söylemek durumundayım; muhalefetin siyaset anlayışında köklü bir değişim yaşanmazsa, önümüzdeki 5 sene benzer hadiselere yine şahitlik edeceğiz. Türkiye ideolojik fanatizmden çok çekti. Çağdaşlık bahanesiyle bu ülkede yıllarca milletimize eziyet edildi. Belli bir yaşam tarzına kayıtsız şartsız uyması beklendi. Kimsenin hayat tarzına, inancına, tercihlerine karışmadık. Siyasi rövanşizmden uzak durduk. 

CHP’li Belediyeleri Hedef Aldı 

Nepotizimin ne olduğunu 3 ay içerisinde milletimize gösterdiler. Kayırmacılığın adeta kitabını yazıyorlar. Geride bıraktığımız üç aylık dönemde güya özgürlük adına alkol tüketimini teşvik etmek, cinsiyetsizleştirme politikalarına aleni destek vermek, belediye binalarını LGBT paçavralarıyla donatma dışında herhangi bir icraatları olamadı. 

RAMAZAN AYHAN “HAMAM NE ZAMAN AÇILACAK?” RAMAZAN AYHAN “HAMAM NE ZAMAN AÇILACAK?”

İşçinin ekmeğiyle oylanamayacağız dediler. Göreve geldikleri birçok il ve ilçede emekçi kardeşlerimizi kapı dışarıda ettiler. Görüyoruz muhalefet belediyelerinde vaat yağmurlarının yerini, zam yağmurları aldı, işçi kıyımı aldı. Tehdit ve yıldırma aldı. 

Editör: Haber Merkezi