Denizli’nin Çivril İlçesi’nde tarihi Sofu Camiinde İmam Hatip olarak görev yaptığı dönemde cami cemaati ve Çivrillilerin büyük beğenisini toplayan, müftü olduktan sonra da yaptığı çalışmalar ve projeler ile ilçe halkının takdirini kazanan Müftü Muhammed Çörekçi, bir süre önce ‘Ulu Çınaralar’ adlı bir çalışma başlattı. Kendi imkan ve olanakları ile ilçede yaşayan yaşlı insanları ziyaret eden Müftü Çörekçi, yaşlılarla sohbet edip hayat tecrübelerini dinliyor. Ziyaretlerini sosyal paylaşım sitesindeki sayfasından paylaşan Müftü Muhammed Çörekçi, paylaşımlarında eski Çivril’e dair anekdotlarda paylaşarak şehrin kültürel hayatına katkı sunuyor.

GÜRPINAR’LI KADINLAR 1000 KİŞİLİK AŞURE KAYNATTI GÜRPINAR’LI KADINLAR 1000 KİŞİLİK AŞURE KAYNATTI

Whatsapp Görsel 2024 06 23 Saat 15.47.34 8185Ce1D

Ziyaret ettiği yaşlı insanların hayatları, aile yaşamları, aile bağları ve meslekleri hakkında bilgiler de veren Müftü Muhammed Çörekçi emekli olduktan ya da evinde dinlenmeye geçen bir ismin yeniden hatırlanmasına ve yad edilmesine olanak sağlıyor.

Gelecek ile geçmiş arasında kültürel bir bağ kuran ve Çivril sosyal, ticari ve kültürel yaşantısında emeği olan kişileri gelecek nesille tanıştıran Müftünün çalışmaları birçok kişinin takdirini toplarken sosyal paylaşım sitesindeki paylaşımlar binlerce kişi tarafından takip ediliyor.