İstanbul’da gerçekleşen Türkiye Tarihi Kentler Birliği Toplantısına katılan Çivril Belediye Başkanı Semih Dere, Taksim Meydanında yapılan müze açılışına da katıldı. Toplantı sonrası Birlik Başkanlığına seçilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile bir araya gelen Belediye Başkanı Semih Dere, bir süre Mansur Yavaş ile görüştü.

Milletvekili Karaca’dan Bakan Tunç'a 'Diamond Tema' Tepkisi Milletvekili Karaca’dan Bakan Tunç'a 'Diamond Tema' Tepkisi

Çivril Belediye Başkanı İstanbul’da Tarihi Kentler Birliği Toplantısı’nda Çivril’i Anlattı

Başkan Dere, Çivril İçin Hazırladığı Projeleri Katılımcılar İle Paylaştı

Toplantı sonrası yapılan seçim ve toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çivril Belediye Başkanı Semih Dere “Belediye Meclis üyemiz Mustafa Cem Kılınç ile İstanbul’da gerçekleşen ‘Tarihi Kentler Birliği’ olağan seçimine katılım sağladık. Birliğin olağan seçiminin gerçekleştiği birleşimde Çivrilimiz için hazırladığımız projelerimizi diğer üye belediyeler, ziyaretçiler ve yatırımcılar ile paylaşarak, Çivrilimizi tanıtmaya ve hak ettiği turizm ve kültürel değerine kavuşturmaya çalıştık. Seçim sonrasında açık ara farkla Tarihi Kentler Birliği'nin Başkanı seçilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş'la bir araya gelerek hem tebrik ettik, hem de bir süre sohbet edip önümüzdeki dönemle ilgili fikirlerini dinleyerek, deneyim ve tecrübelerinden faydalandık. Sayın Mansur Yavaş’a, yeni görevinde başarılar diler, ülkemize ve kentlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri sonrası Türkiye Belediyeler Birliği’nin ardından Tarihi Kentler Birliği’nin yönetimi de AK Parti’den CHP’ye geçti.

Başkan Dere, Celal Şengör Ve Fatih Altaylı İle Görüştü

Çivril Belediye Başkanı Semih dere İstanbul ziyareti kapsamında Tarihi Kentler Birliği seçimi ve meclis toplantısının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Taksim Meydanında restore edilen, Cumhuriyet Müzesi'nin açılışına katıldı. Başkan Dere, açılış programında bilim insanı Celal Şengör ve gazeteci Fatih Altaylı ile de görüşme fırsatı yakaladı.

Çivril Belediye Başkanı İstanbul’da Tarihi Kentler Birliği Toplantısı’nda Çivril’i Anlattı1Tarihi Kentler Birliği

Editör: Fatma Haytan