Bayram öncesi otobüs yolculuklarına talep artarken, otobüslere fahiş fiyat denetimleri de artırıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, son 10 günde 1820 uyarı cezası ile birlikte 1 milyon 726 TL'lik idari işlem uygulandığını açıkladı. 

Nevşehir’de Çıkan Silahlı Kavgada Baba-Oğul Öldü Nevşehir’de Çıkan Silahlı Kavgada Baba-Oğul Öldü

Uraloğlu, fahiş fiyatlı bilet satışı, korsan ve yetki belgesiz taşımacılığın yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2024 yılının “Emekliler Yılı” ilan edilmesi ile birlikte şehirlerarası otobüslerde emeklilere yönelik başlattıkları yüzde 20 indirim kampanyasının uygulanıp uygulanmadığına dair denetimlere hız verildiğini açıkladı. Uraloğlu, 10 gün boyunca yapılan denetimler neticesinde 1820 uyarı cezası ile birlikte toplam 1 milyon 21 bin 726 TL’lik idari işlem uygulandığını söyledi. 

Bayram öncesi yaşanan yoğunluk nedeniyle yurt genelinde arttırdıkları 10 günlük denetimler sonucunda 1.534 otobüsün denetlendiğini kaydeden Bakan Uraloğlu, “Elektronik sistemlerden faydalanılarak yapılan denetimlere ilave olarak, yolcu terminallerinde, yol kenarı ve karayolları denetim istasyonlarında yolcu taşımaya mahsus araçlarla ilgili denetimlerimiz sürmektedir. 10 günlük süre zarfında 1820 uyarı cezası ile birlikte toplam 1 milyon 21 bin 726 TL’lik idari işlem uygulanmıştır. Denetimlerimiz Kurban Bayramı öncesinde ve sonrasında yoğun olarak denetim faaliyetleri devam edecektir” ifadelerini kullandı. 

Editör: Haber Merkezi