CHP Milletvekili Şeref Arpacı'dan Kuraklık ve Yangın Uyarısı CHP Milletvekili Şeref Arpacı'dan Kuraklık ve Yangın Uyarısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan yüzde 75,45’lik enflasyon rakamının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yaptığı ‘En kötüsü geride kaldı’ açıklamasını eleştirdi.  

CHP İl Başkanı Horzum, “Milletimizin aklıyla yine dalga geçmeye çalışıyorlar. Bir sonraki ay düzeleceğiz, bir sonraki yıl düzeleceğiz diye diye 22 yıl geçirdiler. En kötüsü geride falan kalmadı. En kötüsü AKP gittiğinde geride kalacak” dedi 

“Çünkü Bunlar İtibarlarından Tasarruf Etmezler” 

Başkan Horzum’un yaptığı açıklamada “AKP’den masallar dinlemeye devam ediyoruz. 22 yıldır bu ülkeyi yöneten AKP yine yeni yeniden milletimizin aklıyla dalga geçmeye çalışıyor. 22 yıllık süreçte toplumu ikiye ayırdılar. Onlardan yana olarak zenginlik içinde yaşayanlar, 10 bin TL maaş ile yaşamaya çalışan emekliler ve niceleri. AKP’nin yarattığı şey budur. Tek adam zihniyetinin bizi getirdiği nokta budur. Tepede bir kral var yanında soytarılar. Ne yapsa şakşak, ne yapsa daha iyisi olamazdı diyenler. Bunlardan sonuncusu ise ekonomiyi emanet ettiklerini söyledikleri Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek çıktı kameraların karşısına ‘Tasarrufa gidiyoruz’ dedi. Saydığı tedbirler arasında sarayın tasarrufu yoktu çünkü bunlar itibarlarından tasarruf etmezler. 

“Milletimiz Bunlara İnanmıyor” 

Son olarak enflasyon rakamları açıklanınca arkadaşın sesini duyduk. Eğip büktükleri TÜİK rakamları ile bile enflasyon yüzde 75,45 oldu. ENAG ise yüzde 120,66 diyor. Sokakta, çarşıda yaşanan ise katbekat üstü. Vatandaş evine yiyecek alamıyor. Çıkmış Bakan Bey ‘En kötüsü geride kaldı’ diyor. Biz bu lafları Damat Bey’den çok duyduk. Nisan daha iyi olacak, Mayıs çok güzel falan. Milletimiz bunlara inanmıyor. Siz bu ülkeyi doğru yönetemiyorsunuz. Bir sonraki ay düzeleceğiz, bir sonraki yıl düzeleceğiz diye diye 22 yıl geçirdiler. En kötüsü geride falan kalmadı. En kötüsü AKP gittiğinde geride kalacak”şeklinde açıklamalarda bulundu.  

Kaynak: Haber Merkezi