Çelik fiyatlarının zamlanmasının ardından çelik tencere fiyatları uçtu. Pahalılaşan çeliğe karşı Denizlili vatandaş gözünü alüminyum ürünlere çevirdi. Akıllara nostaljik alüminyum tabaklar, tencereler geri mi geliyor soru geldi. En ucuz çelik tencere fiyatı 150 TL den başlarken 50 liraya alüminyum tencere alınabiliyor. Hal böyle olunca vatandaşlar alüminyum tencere satan esnafın yolunu tutuyor.

İLÇE MÜFTÜSÜNDEN ALKIŞLANACAK DAVRANIŞ İLÇE MÜFTÜSÜNDEN ALKIŞLANACAK DAVRANIŞ

“Vatandaş Bütçesine Göre Tencere Alıyor”

Sağlıklı tencere nasıl olmalı sorusu gündemi meşgul etse de vatandaşlar bununla pek ilgilenmiyor gibi. Sağlıklı olup olmamasından çok şu aralar tencerelerin fiyatı daha önemli kıstas gibi görünüyor.  Maliyetlerden dolayı her şeye aşırı zam geldiğini dile getiren esnaf Çağlar Mıhçı: “ Şu aralar alüminyum tencere, tava, çaydanlık satışlarımızda artış var. Sebebi apaçık ortada. Gelen zamlardan sonra çelik fiyatı aldı başını gidiyor. Vatandaş önce cebine bakıyor. Sağlık tabii de önemli. Ama diğer tencerelerin içinde de alüminyum var. Granit tavalarda, tencerelerde de alüminyum karıştırılan maddelerle yapılıyor” dedi.

Soflarda Nostalji Rüzgârı Esiyor

Vatandaşların bütçesine göre alışveriş yaptığını söyleyen Mıhçı: “ Halk için öncelik bu günlerde para yani ürünün fiyatı. Sonra diğer kriterlere göre seçim yapıyor. Bir tencere fiyatına hem tencere hem çaydanlık alınıyor alüminyum ürünlerde.  Alüminyum çeliğe göre daha ucuz olduğu için bu aralar soflarda nostalji rüzgarı esiyor” diye belirtti.

Editör: Fatma Haytan