Dışişleri Bakanlığından Suriye’nin Kuzeyindeki Olaylara İlişkin İlk Açıklama Dışişleri Bakanlığından Suriye’nin Kuzeyindeki Olaylara İlişkin İlk Açıklama

Olay, 19 Mayıs Pazar günü gece saatlerinde Kocaeli'nin Gölcük ilçesine bağlı Halıdere eski köy yolu caddesinde meydana geldi. Kamyonetin uçuruma düştüğü ihbarı üzerine bölgeye giden polis ve sağlık ekipleri, kamyonetin altında 18 yaşındaki Rümeysa Meriç Özcan’ın boynuna ip bağlı haldeki cansız bedeniyle karşılaştı. 18 yaşındaki Özcan’ın cansız bedeni, olay yerindeki incelemelerin ardından otopsi için morga kaldırıldı.

Başlatılan soruşturma kapsamında 22 yaşındaki T.A., 20 yaşındaki E.K, 20 yaşındaki Y.A. isimli erkekler ve 20 yaşındaki C.Ç. ile 17 yaşındaki K.N. isimli kızlar gözaltına alındı.

Korkunç Gerçek Ortaya Çıktı

T.A. (22), E.K. (20), Y.A. (20), C.Ç. (20), K.N. (17) ve Rümeysa Meriç Özcan’ın cumartesi günü akşam saatlerinde buluştukları ve birlikte alkol aldıkları öğrenildi. T.A’nın bir süre sonra Rümeysa Meriç Özcan’ı da yanına alarak kamyonetle Yukarı Hereke bölgesine hareket ettikleri, T.A’nın bu ıssız bölgede Rümeysa Meriç Özcan ile cinsel birliktelik yaşamak istediği, genç kızın bunu kabul etmemesi üzerine zanlının korkutmak için kızın boynuna ip bağladığı, ipin bir ucunu da kamyonete bağladığı ve Özcan’ı tartakladığı bildirildi. Rümeysa’nın bu sırada baygınlık geçirdiği, T.A’nın ise genç kızın öldüğünü zannederek cesetten kurtulmak amacıyla hareket ettiği ve kamyonetin el frenini indirmesi neticesinde aracın yaklaşık 100 metrelik uçuruma düştüğü ortaya çıktı.

5 şüpheli, emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından Gölcük Adliyesi’ne sevk edildi. T.A. tutuklanırken, E.K. (20), Y.A. (20), C.Ç. (20) ve K.N. (17) savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Kaynak: Haber Merkezi