Mardin'in Nusaybin ilçesinde 17 yaşındaki lise öğrencisi Ersin Ahmet Ak, 8 yıldır silah tasarımı ve üretimi üzerinde çalışıyor. Genç ersin hedefinin tank ve top yapmak olduğunu ifade ediyor.

17 Yasindaki Genc Kendi Silahini Yapti Hedefi Tank Ve Top Yapmak2

Nusaybin'de yaşayan 17 yaşındaki lise öğrencisi Ersin Ahmet Ak, çocukken oynadığı silah oyunlarında beğendiği silahları hayal edip tasarımını yaptı. Hayalini ilk başta babasının verdiği kartonları şekillendirerek yapan Ak, daha sonra kendi imkanlarıyla topladığı malzemelerden uzun namlulu silah ortaya çıkardı. Hedefinin tank ve top üretmek olduğunu belirten Ak, bunu devlet desteği alarak yapmak istediğini söyledi.

17 Yasindaki Genc Kendi Silahini Yapti Hedefi Tank Ve Top Yapmak4

Vapurda Korku Dolu Anlar Yaşandı, Dalgalar Araçlara Büyük Hasarlar Verdi Vapurda Korku Dolu Anlar Yaşandı, Dalgalar Araçlara Büyük Hasarlar Verdi

Ersin Ahmet Ak, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine, 8 yıldır bu işlerle uğraştığını, bu tüfeklerin tamamını çizimleriyle birlikte kendi yaptığını söyledi. Hepsinde çok büyük emek olduğunu belirten Ak, "Ama kimseye sesimi bir türlü duyuramıyorum. Bu fikir çocukken oynadığım silah oyunlarından geldi. Oyunlardaki silahların şekillerini, tasarımlarını çok beğenirdim. İlk başlarda babamın bana verdiği kartonlardan yapmaya başladım. Daha sonra bu hayal yavaş yavaş gerçeğe dönüşmeye başladı. Kendi bulduğum vida, sunta ve yay parçaları ile kendi silahlarımı yapmaya başladım" dedi.
10 adet silah yaptığını ifade eden Ak, "Fakat şu an çoğu kayıp. Elimde 3 tane bulunuyor ve şu an elimdekiler en güçlü en iyi silahlarım. Daha sonrasında bir SMC ve tabanca yapmak istiyorum. Bunlar diğerlerinden daha farklı olacak. Amacım zaten her zaman daha iyisini yapmak. Bu konuda devletimizden yardım bekliyorum. Silah yapımı 1 ay ile 3 ay arasında değişiyor" şeklinde konuştu.

17 Yasindaki Genc Kendi Silahini Yapti Hedefi Tank Ve Top Yapmak5

Tank ve Top Yapmak İstiyor

Çoğu zaman elinin zarar gördüğünü dile getiren Ak, "Beni en zorlayan noktası çok fazla sabır gerektirir ve çok mesai harcıyorum. Çoğu zaman elim kesiliyor, yapıştırıcının içindeki maddelerden derim zarar görüyor. En çok plastik sunta ve metale ihtiyacım oluyor. Bu parçaları bulmak lazım. Aksi takdirde zor oluyor. Gerçeğini yapmam için de çelik ve kaynak aletleri lazım. Elimden tutulduğu takdirde çok güzel silahlar yapacağımı düşünüyorum. Bu konuda devlet yetkililerimizden destek bekliyorum. İleride tank ve top yapımında çalışmak istiyorum. Kendim üretmek istiyorum. Tank ve top üreten bir kişi de neden ben olmayayım" dedi.
 

Editör: Haber Merkezi