Denizli’de Düzenlenen Yemek Yarışmasında Lezzetlere Doyum Olmadı! Denizli’de Düzenlenen Yemek Yarışmasında Lezzetlere Doyum Olmadı!

Yunan işgali döneminde altı şehit verenDenizli Çivril Kocayaka Mahallesine, ilçenin en büyük Atatürk anıtı yapıldı. Anıtın yapımında Merkezefendi Belediye başkanı Şeniz Doğan da destek oldu. 1921 yılında yaşanan Yunan işgali esnasında şehit olan altı sivil vatandaş için geçen yıl şehitlik yaptıran Muhtar Hasan Koç bu yıl da köy meydanına Atatürk anıtı yaptırdı. Anıtın gelecek nesiller açısından önemli olduğuna dikkat çeken muhtar Hasan Koç; “Bu vatanın hangi zorluklarla kazanıldığını unutmamak ve ulu önderimize minnet duygumuzu yaşatmak için gelecek nesillere böyle bir anıt bırakmak istedik.” dedi. 

Ataturk Anit Civril 2
Anıtın yapılmasında köy halkının büyük destek verdiğini belirten Muhtar Koç; “Köyümüz Yunan işgalinde şehit veren bir köy. Altı vatandaşımız Yunan askerleri tarafından şehit edildi. Geçen yıllarda bu vatandaşlarımız için Çivril Ülkü Ocakları vasıtasıyla bir şehitlik yaptık. Bu yılda köy halkımızın desteği ile ilçenin en büyük Atatürk Anıtını köy meydanımıza diktik.” ifadelerini kulandı.

Ataturk Anit Civril
Anıtın yapımı ve köye kazandırılmasında Çivril Bağımsız Belediye Başkan Adayı Kemal Aslan ile Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın büyük çaba sarf ettiğini de belirten Muhtar Hasan Koç; “ Yaklaşık 6 ay önce Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan başkanımıza köyümüze bir Atatürk anıtı yaptırma fikrimizi ilettik. Şeniz Doğan talebimize olumlu yanıt verdi. Çivril’de de Kemal Aslan bizlere destek oldu. Köylümüzle birlikte temel attık çalışmalara başladık bugünde anıtımızı yerine yerleştirdik. Yapımında emeği geçen, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan başkanıma, Atatürk Anıtımızın Denizli’den getirilmesinde Yardımcı olan Ömer Şenlik kardeşim ile Moda Mobilya sahibi Süleyman Çavuş kardeşime,  temelimizin malzemesiyle işçiliği ile birlikte yapımını gerçekleştiren Çivril bağımsız belediye başkan adayı Sayın Kemal Aslan başkanıma, herkese köyümüz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Atatürk sevdalısı bütün köylülerime anıtımız hayırlı olsun. Ne mutlu Türk'üm diyene” dedi. 

Ataturk Anit Civril 4
Atatürk anıtının Çivril ve Kocayaka açısından büyük anlam taşıdığına dikkat çeken Muhtar Hasan Koç; “ Kocayaka Mahallesi Milli Mücadele döneminde altı şehit vermiş bir köy. Bizim için bayrak, Atatürk ve milli değerler vazgeçilmezidir. Daha önce köyümüze Çivril’in en büyük ışıklı Türk bayrağını yaptık, geçen yıl Şehitliğimizi açtık bu yıl da Ulu Önder Atatürk anıtımızı yaptık. Milli değerlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu eserler gelecek nesillere bırakacağımız en büyük miras” dedi.

Editör: Kardelen Başol