Öğrenci Bilerek Yanlış Cevap Verdiği İçin Altın Kazandı

Kurs sahibi ve müdür Muhammed Tahir Kurt, yanlış anlaşıldıklarını belirterek, tepkiler nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Kurt, “Geçen hafta yapılan LGS sınavı öncesi öğrencilerimizi motive etmek amacıyla altın ödüllü bir deneme sınavı yapmaya karar verdik. LGS sınavından tam bir hafta önce bu altın ödüllü sınavı yaptık. Bu sınavda tüm soruları doğru ya da yanlış cevaplayan öğrencilerimize çeyrek altın ödülünü vereceğimizi duyurduk. Bütün soruları doğru cevaplayan dediğimiz zaman çekinen öğrencilerimiz oldu, biz de dedik ki bütün soruları yanlış da yapabilirsiniz. Bunun ihtimali ise çok çok düşük. Biz bu ihtimali hesapladık, rakam 6 trilyonda bir oluyor. Bir insanın rastgele 90 soruyu sallayarak yanlış yapma ihtimali 6 trilyonda birdir. Bu da şuna denk geliyor. Bin tane dünya insanını yan yana getirip, bir sınav yapsanız, sadece bir kişi bütün soruları yanlış yapabilir. Yani bunun şu an dünyada pek mümkünatı yok. Bunu ancak şu kişi yapabilir, bütün soruları doğru olarak çözen bir kişi yanlış cevabı işaretler. Bir tane çok başarılı öğrencimiz, denemelerde sürekli birinci olan bir öğrencimiz, doğruyu bularak yanlış olanı işaretledi.

Yanlis Cevapli Basari Ceyrek Altin Takilan Ogrenci Aslinda Tum Dogru Cevaplari Biliyormus.jpg1

Otelin Terasından Düşen Tiyatro Oyuncusu Demet Ersoy Hayatını Kaybetti Otelin Terasından Düşen Tiyatro Oyuncusu Demet Ersoy Hayatını Kaybetti

Biz de bu anlamda kendisine bir çeyrek altın hediye ettik ve gururluyuz. Bunu neden yaptık, öğrenci motivasyonunu arttırmak için, sınav stresini azaltmak istedik. Yani her şeyin illaki doğru ile değil yanlış yapmanın da doğru yapmak kadar zor olduğunu göstermek istedik. Bütün amacımız buydu. Fakat birçok kurumdan, birçok kişiden çok yanlış tepkiler, çok yanlış anlaşılmalar, yanlış tepkiler aldık. Bu yüzden bu açıklamayı yapma gereği duyduk" ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ