Çivril Tercihini GES’ten Yana Kullanıyor Çivril Tercihini GES’ten Yana Kullanıyor

WhatsApp, kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Son olarak uygulamanın öne çıkan özelliklerden biri, kullanıcıların internet bağlantısına gerek duymaksızın yerel bir ağ üzerinden dosya paylaşmalarına olanak tanıyor. Ayrıca uygulama, kullanıcıların kişilere kişiselleştirilmiş notlar eklemesine olanak tanıyan bir kişi notu özelliğini de test ediyor.

WhatsApp'ın Android beta sürümü 2.24.9.22'den alınan ekran görüntüleriyle ortaya çıkan yerel dosya paylaşım özelliği, kullanıcıların hücresel veri ya da internet bağlantısı kullanmadan, yerel bir ağ üzerinden yakındaki WhatsApp kullanıcılarıyla fotoğraf ve belge gibi çeşitli dosya türlerini paylaşabileceğini ortaya koyuyor. Bu özelliği etkinleştirmek için kullanıcıların yakındaki kullanıcılar tarafından keşfedilebilir olmayı seçmeleri gerekiyor. Ayrıca uygulama, bu izni istedikleri zaman iptal edebilme olanağını da kullanıcılara sunuyor.

Whatsappa Yeni Ozellik Internetsiz Kullanilabilecek1

Uçtan Uca Koruma Garantisi

Ayrıca WhatsApp, kullanıcılara bu yöntemle dosya paylaşımının uçtan uca şifreleneceğini ve WhatsApp mesajlarının bilinen güvenlik seviyesini koruyacağını garanti ediyor.

Kişilere Not Ekleme

Geliştirilmekte olan bir diğer özellik ise kişilere not ekleme imkanı. Android beta sürümü 2.24.9.17'den alınan ekran görüntüleri, kullanıcıların kişileri hakkında kişisel notlar ekleyebilmeleri için kişi sayfasında yeni bir alan olduğunu gösteriyor. Bu notlar, yalnızca onları oluşturan kullanıcı tarafından görülebilecek ve kişilerin kendileriyle paylaşılmayacak. Bu işlevin hem mobil uygulamada hem de WhatsApp Web'de kullanılabilir olması bekleniyor.

Bu özellikler şu anda beta testinde ve ne zaman çıkacağına dair henüz netleşmiş bir tarih yok. Ancak, test sırasında kullanıcı geri bildirimleri olumlu olursa, bu özellikler yakında bir WhatsApp güncellemesinin parçası haline gelebilir.

Editör: Ali İhsan Sivrikaya