Türkiye Cumhuriyeti ile Hollanda Krallığı arasındaki dostluğun 100. yılı, Denizli’de kutlandı. Hollanda’daki dünyaca ünlü Kraliyet Concertgebouw Orkestrası üyelerinden oluşan Concertgebouw Oda Orkestrası ve Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent’in seçkin üyeleri, kutlama kapsamında Denizli’de birlikte konser verdi.

Turkiye Ile Hollanda Dostlugunun 100 Yili Denizlide Pekistirildi1

“İki Ülke Arasında Aile Bağları Vardır”

Pamukkale Filarmoni Derneği’nin Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Denizli Valiliği katkıları ile sanatseverler, Hierapolis Antik Kenti Tiyatrosunda bir araya gelerek sanat ve tarihin hazzını aynı anda yaşadı. İki ülke arasında güzel ilişkiler kurulduğunu ifade eden Hollanda Ankara Büyükelçisi Joep Wijnands, “Bu yıl da Hollanda ve Türkiye arasında 1924 yılında imzalanan Dostluk Antlaşmasını kutluyoruz. Hollanda ve Türkiye, NATO müttefikidir. İki ülke arasında çok güzel bir dostluk vardır. Ayrıca, iki ülke arasında aile bağları da vardır. Concertgebouw Orkestrası aynı zamanda Kraliçe Mxima'nın himayesi altındadır. Bu güzel dostluğumuz sonsuza kadar sürsün” şeklinde konuştu.

Turkiye Ile Hollanda Dostlugunun 100 Yili Denizlide Pekistirildi

Denizli’de Sinemaya Daha Çok Talep Var Ama! Tiyatro Türkiye Ortalamasının Üstünde Denizli’de Sinemaya Daha Çok Talep Var Ama! Tiyatro Türkiye Ortalamasının Üstünde

Yağmura Rağmen Devam Ettiler

Başkemancı Michael Waterman liderliğinde, kemanda Niek Baar ve soprano Fenna Ograjensek solistliğinde ve Orhun Orhon’un şefliğinde gerçekleşen konserde, J.S Bach’ın Re Majör 3. Orkestra Süiti'nden Air, F. Schubert’in Liedleri, E. Elgar’ın Op.20 mi minör Yaylı Çalgılar Serenadı, J.S Bach’ın BWV 1042 Keman Konçertosu, Anton Bruckner’in Locus Istesi, M, Ravel’in M.76’sı seslendirildi.

Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konser, Hierapolis gece aydınlatması ile farklı bir ambiyans içinde gerçekleşti. Yağmur yağışına da aldırış etmeyen sanatseverlerin bir kısmı, konseri şemsiye altında veya yağmurlukları ile dinlemeyi sürdürdü.

Editör: Haber Merkezi