AK Parti Genel Başkan Yardımcısının Oğlu LGS’de Türkiye 1.’Si Oldu! AK Parti Genel Başkan Yardımcısının Oğlu LGS’de Türkiye 1.’Si Oldu!

Geçtiğimiz günlerde 3'üncü Dünya Savaşı hakkında açıklamalarda bulunan Dışişler Bakanı Hakan Fidan, "Dünya, 3. Dünya Savaşı riskini ciddiye almalı. Biz bunu ciddiye alıyoruz." ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklamaların üzerinde Milli Savunma Bakanlığı Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısı yaptı.

Gerçekleştirilen toplantıda, "Birinci ve ikinci dünya savaşlarında olduğu gibi topyekûn bir risk var mı derseniz tabii ki bir ihtimal. Biz MSB olarak savunma ve güvenliğimize yönelik değerlendirmelerimizi yapıyor ve güncellenmesi gereken bütün planlarımızı yeni değerlendirmeler ışığında yapıyoruz. En hazırlıklı ülkelerden biri olduğumuzu da rahatlıkla söyleyebiliriz. TSK zaten dinamik bir ordu. Birçok coğrafyada sürekli faaliyetler icra eden bir ordu. Kendi planlarını, kendi lojistiğini test etmiş onaylatmış bir ordu. Dünyanın birçok noktasında barışı destekleme faaliyetleri de yapıyor. Üçüncü dünya savaşı gibi karanlık bir tabloyu başta ülkemiz olmak üzere kimse istemez, ama Ordumuzun da her türlü senaryoya hazır olduğunu belirtmek gerekir" ifadeleri kullanıldı. 

Editör: Atakan Göker