Denizli Tüm Emeklilerin Sendikası Kongreye gitti. 31 Mart Yerel Seçimlerinde gücümüzü gösterdik diyen Tüm Emeklilerin Sendikası Denizli Şube Başkanı Mesdan Yıldırım, “İktidarın emekliyi yok sayması, açlık sınırı altında maaş vererek ölüme terk etmesi, seyyar satıcı muamelesi yaparak küçümsemesinin bedelini ağır bir şekilde ödedi” dedi. 

Tüm Emeklilerin Sendikası Denizli Temsilciliği olarak başlayan emekliler, üye sayısını artırarak şube oldu. Tüm Emeklilerin Sendikası Denizli Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu TMMOB'nin Konferans Salonunda yapıldı. Genel kurulda örgütlü mücadele vurgusu öne çıktı.  

Açılış konuşmasını Tüm Emeklilerin Sendikası Denizli Şube Başkanı Mesdan Yıldırım yaptı. Yıldırım yaptığı konuşmasında, bir yıl içinde yaptıkları eylem ve etkinlikler ile Denizli ve Türkiye gündemine oturdukların belirterek, “22 yıllık AKP hükümetleri ve 2018 yılında yönetilmeye başladığımız Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ile Tek adam rejiminde Emekliler yok sayılmakta, oy deposu olarak görülmekte, seçimden seçime hatırlanmakta, açlık sınırı altında yapılan maaş artışlarına mahkûm edilmektedir. Bu ülkenin fabrikalarında, tarlalarında, ormanlarında, madenlerinde, kamu kurumlarında, işyerlerinde izi olan emekliler, bize dayatılan açlık sınırı altındaki maaşları, seçim zamanı yapılan 3.000 TL bayram ikramiyesi artışlarını, müjde diye verilen emekliler yılını kabul etmiyoruz, insanca yaşayacak ücret, asgari ücret tutarında ikramiye istiyoruz. İktidarın iki dudağı arasındaki keyfi maaş artışları yerine toplu sözleşme masasında hakkımız olan ücreti ve haklarımızı almak istiyoruz” şeklinde konuştu. 

Gücümüzün Farkında Değiliz 

Şube Başkanı Mestan Yıldırım, emeklilerin kendi gücünün farkında olmadığını söyleyerek, “Bize soruyorlar emekli sendikasının yaptırım gücümü var?  Grev yapamıyoruz diyorlar. Emekliler gerçek gücün kendinde olduğunun farkında değil, istersek oylarımızla hükümeti sandıkta iktidardan indirir, bizlerin haklarını yasal güvenceye alan,  toplu sözleşme masasında insanca yaşayacak ücreti aldığımız siyasi yapıyı iktidara getiririz. 31 Mart Yerel seçimlerinde gücümüzü gösterdik. İktidar emekliyi yok sayması, açlık sınırı altında maaş vererek ölüme terk etmesi, seyyar satıcı muamelesi yaparak küçümsemesinin bedelini ağır bir şekilde ödedi. Evet bizler grev yapmasak da bir çok tüketim malını boykot ederek tüketimden gelen gücümüzü kullanabiliriz.  

Denizli İl Kültür Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, Görevinden Alındı Denizli İl Kültür Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, Görevinden Alındı

Emeklilere sesleniyoruz, Yok sayılmak, küçümsenmek, alay edilmek, seçimden seçime hatırlanmak sizi incitmiyor mu?  Artık zamanı gelmedi mi? Gelin bir arada olalım sendikada örgütlenelim, haklarımız için mücadele edelim, nasıl çalışırken ülkenin kalkınması, refaha kavuşması için emek sarf ettiysek, bundan sonraki yaşamımızı güzel kılacak, insanca yaşayacağımız bir ülkeyi yeniden inşa edelim. Kötü yöneten siyasetçilere meydanı bırakmayalım, unutmayalım biz bu ülkeyi geçmişten miras değil, çocuklarımızdan emanet aldık” dedi.  

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından Çarşaf liste ile girilen seçimlerde Hüseyin Altındağ, Suna Yüksel, Nuray Tatlıcı, Raziye Karabulut, Mestan Yıldırım, Bayram Kaplan ve Kadri Kabasakal yönetim kurulu üyeliklerine seçildiler. 

Kaynak: Haber Merkezi