Türkiye’nin kuruyemiş devi Maksul Gıda, mali zorluklar nedeniyle iflas etti. Şirket, 3 yıl önce konkordato talebinde bulunmuş ancak toparlanmayı başaramamıştı. Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin iflas kararı ile 200’den fazla şubesi kapanan şirketin, kalan 50 şubesi de kapatılmaya başladı. Yaklaşık 200 çalışan işsiz kaldı.

2024 yılı itibariyle çok sayıda kentten iflas haberleri gelmeye devam ediyor. Bir iflas haberi daha gündeme geldi.

DEV ŞİRKET İFLAS ETTİ
Yeniçağ'ın aktardığı habere göre; Bursa'da da çok sayıda şubeleri olan Türkiye'nin kuruyemiş devi Maksul Gıda da iflas etti. Kuruyemiş ve baharat sektöründeki yatırımları sayesinde kısa sürede 200’den fazla şubeye ulaşan şirket mali zorluklar nedeniyle çıktığı zirveden hızla düştü.

İFLASIN BAŞLANGICI 3 YIL ÖNCESİNE DAYANIYOR
Dev şirket 3 yıl önce konkordato talebinde bulundu. Mahkeme, şirketin durumuna ilişkin, bilirkişi raporu talep etti. 3 bilir kişi , şirketin toparlanmasının mümkün olmadığını belirten bir rapor hazırladı.

Zamlı sigara fiyatları belli oldu: İşte öne çekilen zamlı liste Zamlı sigara fiyatları belli oldu: İşte öne çekilen zamlı liste

Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, görülen duruşmada Maksul Gıda ile sahibi Hakan Şenol için iflas kararı verdi.

150'ye yakın şubesi kapanan şirketin, aktif olarak faaliyet yürüten 50 şubesini de kapatmaya başladı. Aylardır maaşlarını alamayan yaklaşık 200 çalışan işsizler ordusuna katıldı.

Kaynak: YENİÇAĞ