Dün akşam saatlerinde TRT Spor tarafından yayınlanan ABD-Türkiye kadın voleybol müsabakasında, bir kadın taraftar sevinirken talihsiz bir dekolte görüntüsü ortaya çıktı. İzleyiciler tarafından da görülen görüntüler hakkında TRT Spor kanalından açıklama geldi.

Denizli’de Spor Coşkusu Mini Voleybol Şenliği’nde Şampiyonlar Belli Oldu Denizli’de Spor Coşkusu Mini Voleybol Şenliği’nde Şampiyonlar Belli Oldu

Trt Spor Mustehcen Goruntu

Kurum Açıklaması

TRT Spor sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada;"Dün gece A Mili Kadın Voleybol takımımızın FIVB Milletler Ligi'ndeki 8'inci maçında ev sahibi ABD ile oynadığı karşılaşmanın canlı yayınında ekranlara istenmeyen bir görüntü gelmiştir. Bu rahatsız edici durum, farklı mecralarda ve yanlış bir algı eşliğinde kurumumuz ile ilişkilendirilmiştir. Kamuoyunun bilmesini isteriz ki, maçın çekimlerini ve rejisini ev sahibi ABD'li yayıncı kuruluşu gerçekleştirmiştir. TRT Spor ve maçı yayınlayan tüm yayın mecraları ABD'li yayın kuruluşunun anlık ilettiği görüntüleri müdahale imkanı olmaksızın ekrana yansıtmıştır. Dolayısıyla yayın politikamıza tamamen ters olan bu görüntü, ABD'li yayın kuruluşu kaynaklıdır ve bu durumdan duyulan rahatsızlık karşı tarafa iletilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Editör: Atakan Göker