Olay, dün 23.00 sıralarında İzmir’in Buca İlçesi Menderes Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi'nde bulunan bir kıraathanenin önünde meydana geldi. İddiaya göre, Buca Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Kemal Altın (54) ile Bucaspor'un taraftar gruplarından BucaFanClub Kurucusu Evren Yiğit (43) arasında telefonda tartışma meydana geldi. Bunun üzerine kıraathane önüne gelen Kemal Altın, telefon ile görüştüğü Evren Yiğit’i konuşmak için kıraathane önüne çağırdı. Kemal Altın, kıraathane önünde Yiğit’in arkadaşı C.Y., isimli şahısla sohbet ederken, araçla olay yerine gelen Evren Yiğit burada bulunan Altın’a tabancayla ateş ettiği iddia edildi.

“Dur” İhtarına Uymayan Saldırgan Polislerce Etkisiz Hale Getirildi

O esnada kıraathanede bulunan sivil polis ekipleri olayı kontrol altına almak için saldırgana “dur” ihtarında bulundu. İhtara uymayan saldırgan Evren Yiğit, polislerce tabancayla vurularak etkisiz hale getirildiği iddia edildi. Olayda Yiğit’in yanı sıra Kemal Altın ve kıraathanede bulunduğu öğrenilen D.O.F. adlı bir kişi yaralandı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

TÜRKİYE’NİN UZAYDAKİ GARANTİSİ TÜRKSAT 6A TÜRKİYE’NİN UZAYDAKİ GARANTİSİ TÜRKSAT 6A

Hastanede Yaşamını Yitirmişti

Olay yerine gelen sağlık ekiplerince 3 yaralı ambulansla Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Yaralılardan Evren Yiğit, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yiğit'in cenazesi, yapılan incelemenin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Meydana gelen olayda yaralanan Kemal Altın ve D.O.F.'nin tedavilerinin ise sürdüğü öğrenildi.

Anlaşmazlığın “Belediyede İşe Alınma” Olayı Olduğu İleri Sürüldü

Öte yandan, 3’üncü taraf şahısların Buca Belediyesinde işe girmek istediği ve konuyu Buca Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Kemal Altın’a ilettikleri, iddialara göre Altın’ın da bu konuyla alakalı tarafları görüşme yapmaları için Evren Yiğit’e yönlendirdiği öne sürüldü. Yiğit’in ise çocukluk arkadaşı olan Buca Belediye Başkanı Görkem Duman ile bu konuyu görüşmek istemediği, aralarındaki anlaşmazlığın “işe alınma” sebebiyle çıktığı ileri sürüldü.

Olayla ilgili C.Y.’nin gözaltına alındığı ve başlatılan geniş çaplı soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Editör: Haber Merkezi